5 najważniejszych zalet pozycjonowania stron internetowych

  • 16.12.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
5 najważniejszych zalet pozycjonowania stron internetowych
W dzisiejszych czasach niezwykle trudno konkurować z innymi firmami bez odpowiedniej widoczności w internecie. Także biznesy, które działają w pełni stacjonarnie, muszą promować swoje usługi w sieci, gdyż to właśnie tam ich potencjalni klienci poszukują informacji. Jedną z najważniejszych technik, pozwalających efektywnie promować markę i budować jej wizerunek w przestrzeni internetu jest profesjonalne pozycjonowanie stron www. Przedstawiamy 5 kluczowych korzyści SEO dla firm.

 

1. Zwiększenie ruchu na stronie internetowej

Pozycjonowanie pozwala uzyskać lepszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania na konkretne słowa kluczowe. To z kolei przekłada się na więcej wejść na stronę www. Nowi odwiedzający napędzają popularność marki, co przekłada się na umocnienie jej pozycji na rynku.

2. Wzrost sprzedaży i optymalizacja przychodów

Większa liczba użytkowników odwiedzających stronę to więcej osób zainteresowanych zakupem oferowanych produktów oraz usług. Profesjonalne pozycjonowanie stron to jeden z najważniejszych czynników warunkujących wzrost współczynnika konwersji w e-sklepie, witrynie rezerwacyjnej czy stronie typu Landing Page.

3. Optymalizacja i unowocześnienie firmowego serwisu

Dzięki działaniom SEO witryna internetowa zyskuje uporządkowaną architekturę, łatwiejszą nawigację, ogólnie mówiąc – staje się bardziej przyjazna użytkownikom. Na etapie optymalizacji usuwane są typowe bariery, które powodują, że klienci rezygnują z dokonania zakupu, jak np.:

- wolne ładowanie strony,

- skomplikowana nawigacja,

- nieprawidłowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych,

- bezwartościowe opisy kategorii i produktów,

- brak certyfikatu SSL.


 

4. Budowa eksperckiego wizerunku marki

SEO to dziś bardzo ważny element firmowego PR-u. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania zwiększa poziom zaufania klientów do marki i pozwala jej dołączyć do grona liderów w swojej branży. Wszystko to powoduje, że pozycjonowanie zalicza się do najważniejszych elementów strategii promocyjnej każdego biznesu.

5. Zdobycie przewagi nad konkurencją

W czasach, gdy coraz więcej przedsiębiorstw konkuruje w sieci o czas, uwagę oraz pieniądze klientów, nieustanna optymalizacja serwisu staje się obowiązkiem tych, którzy chcą zawsze znajdować się o krok przed biznesowymi rywalami. Konkurencja nie śpi i także podejmuje działania mające na celu zwiększenie swojej popularności, dlatego nie należy zadowalać się osiągniętymi efektami, ale ciągle testować nowe narzędzia i sposoby promocji.

Kiedy SEO jest naprawdę skuteczne?

Powyższe zalety z pewnością nie wyczerpują katalogu korzyści, jakie daje profesjonalne pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Warto jednak zdać sobie sprawę, że SEO najlepsze rezultaty przynosi wówczas, gdy stosuje się je wraz z innymi formami reklamy online, takimi jak kampanie PPC czy content marketing. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie promocji w sieci doświadczonej agencji, która opracuje dla marki dedykowaną strategię i dopasuje do niej właściwe narzędzia.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: