Jaka odżywka do włosów suchych?

  • 18.09.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jaka odżywka do włosów suchych?
Każdemu zależy na posiadaniu błyszczących i lśniących włosów. O swoje kosmyki szczególnie mocno troszczą się przedstawicielki płci pięknej. Nie każde włosy są jednak łatwe w pielęgnacji. Szczególnie problematyczna może być pielęgnacja włosów suchych oraz zniszczonych. Jeżeli posiadamy takie włosy, musimy pamiętać o systematycznym stosowaniu starannie dobranej odżywki.

 

Postaw na odżywkę silnie nawilżającą.

Wybór odżywki dedykowanej włosom suchym powinien być bardzo dobrze przemyślany. Przede wszystkim warto byłoby postawić na zakup produktów intensywnie nawilżających i odżywczych. Dobrej jakości odżywka powinna posiadać również właściwości silnie regenerujące.

Istnieje wiele składników, których warto byłoby poszukiwać w kosmetyku do włosów przesuszonych lub też suchych z natury. W tym miejscu warto zaznaczyć, że do włosów suchych z natury należą przede wszystkim włosy kręcone oraz falowane. Dobra odżywka do włosów powinna zawierać naturalne oleje roślinne takie jak na przykład olej lniany, olej z marakui oraz olej z pestek śliwki.

Doskonale byłoby sięgać także po odżywki zawierające w swoim składzie masło Shea czy masło kakaowe. Wreszcie, dobrej jakości odżywka powinna zawierać wyciągi i ekstrakty roślinne, które wzmocnią nasze włosy. Śmiało możemy zaufać łagodzącemu ekstraktowi z aloesu, a także ekstraktowi z żyworódki pierzastej. W skutecznej odżywce nie powinno zabraknąć także dobroczynnych protein. Jeżeli posiadamy włosy suche, postawmy przede wszystkim na proteiny zielonego groszku oraz roślinną keratynę.

Dobrej jakości odżywki zakupimy zarówno w drogeriach, jak i w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Możemy pytać o nie także w niektórych aptekach.

Co robić, by odżywka była skuteczna?

Jak wynika z powyższych rozważań, warunkiem skuteczności odżywki do włosów suchych i zniszczonych jest jej odpowiedni, najlepiej naturalny skład. Nie bójmy się więc starannie analizować składów poszczególnych produktów, zanim zdecydujemy się dokonać ich zakupu.

Warto byłoby również mieć na uwadze systematyczne stosowanie wybranej przez nas odżywki. W przeciwnym bowiem razie mowy o trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących efektach być niestety nie może.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że odżywka w przypadku suchych włosów musi być aplikowana po każdym myciu. Zanim nałożymy odżywkę na nasze kosmyki, należałoby starannie osuszyć je ręcznikiem. W przeciwnym bowiem razie odżywka może spłynąć z naszych włosów wraz z wodą. Na pewno nie wolno także od razu jej spłukiwać. Pozostawmy ją na naszych kosmykach tak długo, jak zaleca producent.

Przydatne informacje znajdziemy przede wszystkim na opakowaniu wybranego przez nas produktu. Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu odżywki należy ją starannie spłukać z naszych włosów. Dobrze byłoby wykorzystać do tego celu chłodną wodę, która wspaniale domknie łuski włosa. Po spłukaniu odżywki możemy zastosować także roślinną płukankę nawilżającą, która wzmocni działanie odżywki. W przypadku włosów suchych polecana będzie płukanka z lipy drobnolistnej lub hibiskusa.

Zobacz również: https://ziaja.com/c/odzywki-185

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: