Białorusini mieszkający w Lublinie i Wilnie spotkają się za pomocą Portalu

  • 18.06.2021, 13:47
  • Źródło: Lublin.eu
Plakat Portalu w Lublinie Lublin.eu Spotkanie "Poza granicami"
20 czerwca w W Lublinie spotkają się Białorusini i Białorusinki mieszkający w Wilnie lub Lublinie. Niezwykłe spotkanie będzie częścią wydarzenia "Poza granicami".

Dzień 20 czerwca przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiony został Światowym Dniem Uchodźcy, ang. World Refugee Day – coroczne święto upamiętniające odwagę i siłę uchodźców na całym świecie.
W Lublinie w tym dniu poprzez Portal łączący Lublin z Wilnem i Wilno z Lublinem w ramach wydarzenia „Poza granicami” spotkają się Białorusini i Białorusinki mieszkający w obu miastach. Portal za pomocą nowoczesnej technologii połączy już po raz kolejny ludzi z odległych miejsc, którzy z różnych powodów nie mogą spotkać się bezpośrednio.
To także szansa dla nas, Polaków i Polek na spotkanie z naszymi nowymi sąsiadami, zarówno tymi w Lublinie, jak i w Wilnie.
Ideą projektu Portal jest uświadamianie jedności ponad wszelkimi podziałami, jednoczenie ludzi, zachęcanie do poznawania innych kultur i dialog na różnych obszarach społecznych.

Miejsca: Lublin - plac Litewski, Wilno - przed budynkiem dworca.
Wydarzenie jest dostępne  na facebooku: Poza granicami

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Homo Faber i Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe