Przed Bramą Krakowską i na ul. Królewskiej pojawiły się nowe kwiatowe kompozycje

  • 15.06.2021, 09:00
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Różowe kwiaty przed Bramą Krakowską Lublin.eu Kwietne dekoracje na Placu Łokietka
Właśnie trwa druga w tym roku wymiana kwiatów. Kompozycje kwiatowe w Lublinie co roku zachwycają, ale też zaskakują oryginalnymi aranżacjami.

 Co roku dbamy, żeby mieszkańcy Lublina i przybywający do nas turyści byli otoczeni pięknymi kwiatami. Obecnie trudno już sobie wyobrazić nasze miasto bez kwietnych niespodzianek, w formie przestrzennych kompozycji i aranżacji z roślin jednorocznych. W tegorocznej letniej odsłonie wykorzystaliśmy przede wszystkim petunie w dwóch odcieniach różu, które połączyliśmy z roślinami zielonymi. Do dekoracji w samych pasach drogowych wykorzystamy ponad 6,5 tys. sadzonek kwiatów – mówi Hanna PawlikowskaMiejski Architekt Zieleni.

Druga w tym roku wymiana kwiatów rozpoczęła się dzisiaj (14 czerwca) i potrwa co najmniej do końca tygodnia. Pierwsze petunie znalazły się już w wieżowych konstrukcjach na placu Łokietka oraz donicach wiszących przy ul. Królewskiej. W kolejnych dniach trafią do wszystkich konstrukcji w kształcie piramid oraz donic wiszących na słupach rozlokowanych m.in. na Krakowskim Przedmieściu, placu Zamkowym, pod Trybunałem Koronnym, ul. Narutowicza oraz placu Wolności.

Na barierach pasa dzielącego ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów pojawią się czerwone pelargonie z białozieloną komarzycą – łącznie 132 skrzynki balkonowe z ponad tysiącem kwiatów. Do donic przy al. Tysiąclecia, ul. Świętoduskiej oraz ul. Bernardyńskiej trafi okazały paciorecznik Canna indica w czerwonym kolorze wraz z petunią kaskadową i wilcem. Podobna aranżacja znajdzie się w donicach rozlokowanych przy ul. Muzycznej, tutaj pacioreczniki zostaną zastąpione trawą ozdobną – trzcinnikiem.

To nie ostatnia w tym roku zmiana kompozycji. Jesienią, petunie, wilce, komarzyce i pacioreczniki zostaną zastąpione nasadzeniami z wrzosów i chryzantem, a także kapustami ozdobnymi, które będą dekorować miasto przez całą zimę.

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe