Open Call do udziału w konkursie „Polska Scena Buskerska”

  • 14.06.2021, 12:29
  • Źródło: Lublin.eu
Open Call do udziału w konkursie „Polska Scena Buskerska”
Warsztaty Kultury w Lublinie ogłaszają nabór zgłoszeń do nowego konkursu Carnavalu Sztukmistrzów pod nazwą Polska Scena Buskerska. Wyślij zgłoszenie, zachwyć swoim występem publiczność Carnavalu i wygraj jedną lub nawet dwie nagrody finansowe!

Już teraz zapraszamy polskich buskerów, cyrkowców i performerów ulicznych do zgłaszania swoich kandydatur. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka pokazów, a ich twórcy wystąpią na specjalnej scenie na Placu Po Farze w Lublinie w dniach 22-25.07.2021. Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca – mówi Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów, największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę nowego cyrku, akrobatyki i klaunady, to czas kiedy do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby zaprezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy.

Dlaczego warto?

Od 11 lat festiwalowa publiczność Carnavalu Sztukmistrzów entuzjastycznie przyjmuje buskerów, licznie uczestnicząc w pokazach i nagradzając artystów datkami do kapelusza. Co roku festiwal odwiedza ponad 120 000 widzów. W tej edycji pokazy Polaków w programie buskerskim będą premiowane możliwością wygrania nagród finansowych.

Organizatorzy przewidują nagrody w kwocie 1000 zł każda. Nagroda Jury zostanie przyznana przez ekspertów, kuratorów i organizatorów festiwali ulicznych. Natomiast Nagrodę Publiczności dostaną artyści na podstawie głosów publiczności zbieranych „na żywo” po każdym występie w trakcie pierwszych trzech dni prezentacji.

Wybrani w naborze artyści znajdą się w oficjalnym programie festiwalu i będą promowani w folderze i programie drukowanym Carnavalu oraz w Internecie.

Jakie są warunki prezentacji pokazów na Carnavale Sztukmistrzów 2021?

Buskerom zapewnione zostanie miejsce do występu i podstawowe zaplecze techniczne (zgodnie z riderem). Organizatorzy oferują także nocleg i wyżywienie oraz zwracają koszty podróży. Honoraria nie są przewidziane, wynagrodzenie za udany show wręcza publiczność festiwalu do kapelusza. 

Jak się zgłosić?

Jeżeli akceptujesz warunki i jesteś zainteresowany uczestnictwem w festiwalu prześlij zgłoszenie on-line zawierające:

  • krótką informację o sobie i pokazie 
  • zdjęcia z pokazów
  • info dotyczące ridera technicznego
  • przesłanie materiału wideo nie jest warunkiem koniecznym, ale na pewno zwiększa szanse na wybór.

Preferowane są pokazy premierowe lub takie, które nie były dotychczas prezentowane w oficjalnym programie Carnavalu Sztukmistrzów w latach ubiegłych. Jako, że Carnaval jest festiwalem cyrkowym szczególnie pożądane będą pokazy, które są w jakiejś mierze cyrkowe, zawierają elementy cyrkowe (dyscypliny, rekwizyty), lub tematycznie nawiązują do cyrku. 

Zgłoszenia do 25 czerwca!

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin konkursu na stronie internetowej sztukmistrze.eu

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe