Obchody Dnia Patrona Miasta Lublin

  • 11.06.2021, 12:00
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Obchody Dnia Patrona Miasta Lublin Lublin.eu Obraz św. Antoniego w Bramie Karkowskiej
13 czerwca obchodzimy Dzień Patrona Miasta Lublin Św. Antoniego. Z tej okazji w Lublinie odbędzie się uroczysta msza święta oraz koncert organowy.

Z okazji Dnia Patrona Miasta Lublin, zgodnie z wieloletnią tradycją, w najbliższą niedzielę (13 czerwca), w dzień Św. Antoniego odprawiona zostanie msza święta w intencji Miasta i jego Mieszkańców. Msza odbędzie się o godz. 11.30 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła (ul. Bernardyńska 5). Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie bezpłatny koncert organowy w niedzielę (20 czerwca) o godz. 19.15.

Św. Antoni Padewski już od czterech wieków uznawany jest przez mieszkańców Lublina za patrona miasta. Wyrazem jego kultu wprowadzonego przez bernardynów jest obraz św. Antoniego zawieszony na Bramie Krakowskiej od strony Starego Miasta. W pobernardyńskim kościele pw. Nawrócenia św. Pawła znajduje się Sanktuarium św. Antoniego. Tam znajduje się obraz z jego wizerunkiem, a także relikwie.

 

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe