Lubelskie badaczki na liście 100 najzdolniejszych młodych naukowców

  • 10.06.2021, 13:58
  • Źródło: Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Lubelskie badaczki na liście 100 najzdolniejszych młodych naukowców Uniwersytet Medyczny w Lublinie Dr Paulina Kazimierczak i dr Karolina Okła
Dwie badaczki z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostały laureatkami programu START. Tym samym, dr Paulina Kazimierczak z Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii oraz dr Karolina Okła z Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii znalazły się na liście 100 najzdolniejszych młodych naukowców.

Stypendia START są wyróżnieniem dla młodych uczonych, którzy choć dopiero rozpoczynają karierę naukową, mogą się już wykazać znaczącymi osiągnięciami badawczymi. Laureaci programu START otrzymają roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: „Setka nagrodzonych w tym roku badaczy została wybrana z grona 1034 kandydatów. Na liście przeważają kobiety. Stanowią one 54% wszystkich laureatów”.

Dr Paulina Kazimierczak w pracy badawczo-naukowej zajmuje się tworzeniem nowatorskich biomateriałów o potencjalnym zastosowaniu w medycynie regeneracyjnej oraz oceną ich właściwości biologicznych w warunkach in vitro. Jej zainteresowania naukowe skupiają się głównie na inżynierii tkankowej.

 

Dr Karolina Okła prowadzi badania dotyczące immunoterapii nowotworów jajnika, których celem jest wyjaśnienie znaczenia i charakteru interakcji pomiędzy rozwojem nowotworu a układem immunologicznym, w szczególności mechanizmem osłabiania funkcji limfocytów T i hamowania ich odpowiedzi przeciwnowotworowej przez komórki nowotworowe.

Źródło: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe