Rektorzy Politechniki Lubelskiej i Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego spotkali się za pomocą Portalu

  • 10.06.2021, 13:30
  • Źródło: Politechnika Lubelska
Futurystyczny obiekt Portal w Lublinie T. Maślona Portal na Placu Litewskim
Dzisiaj (10 czerwca) odbyło się wirtualne spotkanie pomiędzy przedstawicielami Politechniki Lubelskiej i reprezentantami jej partnerskiej uczelni, czyli Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina.

Do spotkania został wykorzystany Portal znajdujący się na Placu Litewskim. Portal to betonowy obiekt, przypominający wirtualne drzwi, w kształcie koła. Instalacja poprzez kamery i duży okrągły ekran przekazuje w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem łącza internetowego obraz między Lublinem i Wilnem, gdzie znajduje się taki sam obiekt. Za jego pomocą mieszkańcy mogą się nawzajem obserwować, pozdrawiać i nawiązać kontakt.

Właśnie w ten niekonwencjonalny sposób władze dwóch uczelni mogły się spotkać i porozmawiać o współpracy. Ze względu na to, że portal nie przesyła dźwięku, rozmowa odbyła się telefonicznie.

Lubelscy naukowcy podkreślili, że cyfrowe narzędzia w czasie pandemii odgrywają istotną rolę w kształtowaniu naszego życia. Zwrócili także uwagę na konieczność współpracy pomiędzy studentami.

Źródło: Politechnika Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe