Półkolonie "Labirynt czułości" - trwa nabór

  • 08.06.2021, 10:30
  • Źródło: Lublin.eu
Półkolonie "Labirynt czułości" - trwa nabór
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza młodzież w wieku 12 – 17 na półkolonie "Labirynt czułości" realizowane dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w ramach programu Lato w teatrze.

Młodzież będzie mogła wziąć udział w cyklu dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Projekt będzie realizowany w dniach 28 czerwca – 11 lipca, udział jest bezpłatny.

Rekrutacja online do projektu prowadzona jest w dniach 7 – 11 czerwca 2021r.

Hasłem przewodnim programu będzie słowo – LABIRYNT w rozumieniu dosłownym i metaforycznym. Projekt poprowadzą: Małgorzata Adamczyk, Piotr Bublewicz, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak – Lasecka, Łukasz Staniewski, Katarzyna Staniewska.

Więcej informacji na ten temat projektu na stronie wwwotwiera się w nowej karcie

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe