City Talks. Audioprzewodnik po Lublinie już dostępny

  • 07.06.2021, 17:24
  • Źródło: Lublin.eu
City Talks. Audioprzewodnik po Lublinie już dostępny
Sytuacja pandemiczna zmieniła przyzwyczajenia podróżujących. Trzymanie społecznego dystansu skłoniło turystów do poszukiwania indywidualnych rozwiązań, w tym zwiedzania na własną rękę. W Lublinie odpowiedzią na tę potrzebę jest aplikacja City Talks.

Aplikacja z opowieściami dotyczącymi Lublina jest dostępna w sklepach Google Play i App Store od 4 czerwca. Skorzystać z niej mogą zarówno przyjezdni, jak i mieszkańcy. Obok najważniejszych wątków z historii Lublina, zawiera nieznane historie dotyczące miejsc, osób i wydarzeń, które trudno znaleźć w przewodnikach.

City Talks składa się z ponad 200 krótkich nagrań – trwających ok. 2 minut „mikrohistorii”, które przypisane są do miejsc oznaczonych pinezką na mapie. Zwiedzający mogą podążać uliczkami i odsłuchiwać kolejne historie związane z mijanymi lokalizacjami, albo skorzystać z proponowanych spacerów tematycznych. Wystarczy do tego smartfon lub tablet z dostępem do Internetu.

Przedstawione historie charakteryzują się zróżnicowanym stopniem szczegółowości. Nie zabrakło podstawowych informacji o najważniejszych zabytkach i wydarzeniach, takich jak Kaplica Trójcy Świętej czy podpisanie aktu Unii Lubelskiej. Jednak w aplikacji City Talks znajdą coś dla siebie także poszukiwacze smaczków historycznych i architektonicznych. Można poznać historie sławnych lublinian, niemal niezauważalnych pomników czy miejsc, które dziś już nie istnieją.

Aplikacja City Talks jest obecna w takich miastach jak Warszawa czy Rzeszów i wciąż rozszerza swój zasięg. Dzięki temu turyści podróżujący po Polsce mają jedno wspólne, sprawdzone narzędzie do samodzielnego poznawania mikrohistorii miejsc, które odwiedzają.

Projekt powstał przy współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin, która przygotowała treści do aplikacji, Polskiego Radia Lublin, odpowiedzialnego za wysokiej jakości profesjonalne nagrania pierwszych 200 mikrohistorii, oraz firmy City Talks – dewelopera aplikacji.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe