Wsparcie Miasta Lublin dla 28 projektów z dziedziny kultury

  • 02.06.2021, 13:25
  • Źródło: Lublin.eu
Figura sztukmistrza na linie między kamienicami na Starym Mieście w Lublinie. Lublin.eu Sztukmistrz nad Starym Miastem w Lublinie
Miasto Lublin ujawniło nazwiska osób, do których trafią stypendia na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury w 2021 roku. Przedsięwzięcia będą realizowane od czerwca do grudnia tego roku. W naborze wpłynęły 133 wnioski.

– Już od 9 lat niezależni twórcy i animatorzy mają możliwość realizacji swoich autorskich przedsięwzięć, a efekty ich pracy stanowią ważną część oferty kulturalnej miasta. Zainteresowanie uzyskaniem stypendium było w tym roku bardzo duże. Aby wesprzeć jak największą liczbę projektów, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z tegorocznej Gali Kultury. Środki przeznaczone pierwotnie na ten cel pozwolą zrealizować więcej projektów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Wśród wniosków, które uzyskały wsparcie jest między innymi wykonanie portretów w technice fotografii analogowej osób związanych z ul. Lubartowską i ul. Ruską oraz opisanie ich losów na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, przygotowanie cyklu obrazów na bazie batiku, których inspiracją będą przydrożne kapliczki lub figury wpisane w pejzaż miejski, czy przetłumaczenie z języka niemieckiego dziennika płk. Arthura Hausnera, będącego cennym źródłem informacji o Lublinie i jego znaczeniu w latach 1915-1918. Dofinansowanie uzyskają też autorzy tomów poezji, esejów, filmów, spektakli i widowisk.

W naborze trwającym do 31 marca, wpłynęły 133 wnioski na łączną kwotę blisko 1,3 mln zł. Stypendia na realizację w 2021 roku projektów z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury trafią do 28 osób. Łączna wartość wsparcia finansowego przyznanego w tym naborze to ponad 224 tys. zł. W 2021 roku łącznie zrealizowanych zostanie 57 projektów o wartości około 480 tys. zł. 29 z nich zostało wyłonionych podczas naboru trwającego do końca października 2020 r.

Stypendia przyznane zostały na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów. Lista osób, którym przyznano stypendium dostępna jest na stronie lublin.eu.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe