Nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Dziubińskiej

  • 02.06.2021, 15:01
  • Źródło: Lublin.eu
Ul. Dziubińska w Lublinie Lublin.eu Ul. Dziubińska w Lublinie
W ramach Budżetu Obywatelskiego wykonano inwestycje drogowe na kilku ulicach w dzielnicy Hajdów-Zadębie. Dodatkowo na osiedlu przy ul. Grygowej, zainstalowano oświetlenie przy wejściach do klatek schodowych.

– Budżet Obywatelski to środki przeznaczane na realizację potrzeb w najbliższym otoczeniu mieszkańców ulic, osiedli czy dzielnic. Na Hajdowie-Zadębiu wyremontowano ulice i zamontowano oświetlenie, co wpłynęło na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego wyremontowano nawierzchnię ul. Dziubińskiej na odcinku od posesji nr 1 do nr 21 oraz od posesji nr 71 do ul. Dojazdowej, a także ul. Dojazdowej na odcinku od ul. Dziubińskiej do ul. Mełgiewskiej. Drugim elementem projektu było kupienie i zainstalowanie lamp przyklatkowych. Ta inwestycja służyć będzie mieszkańcom ośmiu budynków przy ul. Grygowej. Lampy sterowane są czujkami ruchu, co pozwala oszczędzać energię elektryczną i jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

– Hajdów-Zadębie to dzielnica o wielu potrzebach. Budżet Obywatelski pozwala nam krok po kroku realizować niezbędne zadania. Środki pochodzące z Budżetu Obywatelskiego wspierają równomierny rozwój miasta dzięki inwestycjom w każdej z 27 dzielnic – mówi Jacek Skiba, autor projektu.

Projekt D-92 Nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Dziubińskiej + doświetlenie Osiedla Grygowej zrealizowano w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na niego 115 osób. Wartość projektu to blisko 300 tys. zł.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe