Teatr Andersena zagości w Rzeszowie

  • 02.06.2021, 11:41
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Spektakl kukiełkowy w teatrze. Dwie maskotki, pacynki na scenie. Tomasz Tylus Spektakl "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy"
Spektakl "Wilk i trzy świnki" oraz "Leśniczy co strzeże dziczy" w reżyserii zespołu aktorskiego w składzie: Daniel Lasecki, Kinga Matusiak – Lasecka, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski, który miał swoją premierę w marcu tego roku, wyrusza poza budynek teatru i będzie cieszył dorosłych i dzieci w Lublinie, Rzeszowie i województwie lubelskim.

Spektakl lalkowy dla dzieci od 5 lat, powstał z myślą o podróżowaniu, zachowany w konwencji teatru na walizkach, w końcu doczeka się premiery w plenerze i na scenach innych teatrów, domów kultury i ośrodków wychowawczych w województwie lubelskim.

W dniach 5 i 6 czerwca Teatr Andersena zaprezentuje spektakl na Festiwalu Familijnym w Parku Ludowym w Lublinie. Program teatralny na Festiwalu Familijnym odbywa się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, koordynowanego w Lublinie przez Centrum Kultury w Lublinie. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach tego projektu zaprezentujemy również spektakl dla dzieci od 5 lat Zwierzęta Doktora Dolittle reż. Jerzy Jan Połoński, w sobotę 19 czerwca o g. 19:00 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.

Zespół zagości także na 11. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy – Maskarada w Rzeszowie, gdzie zagra na scenie WDK, w dniu 16 czerwca o g. 9:00. Spektakl weźmie udział w głównym nurcie konkursowym.

Dzięki dotacji, jaką Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie dostał od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna na rok 2021, spektakl „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy” zagości w 10 miejscowościach w województwie lubelskim: 13 lipca | Wola Gułowska, 14 lipca | Hołowno, 15 lipca | Drelów, 16 lipca | Kiełczewice Maryjskie, 21 lipca | Borzechów, 22 lipca | Bronice, 23 lipca | Hańsk. Spektaklowi będą towarzyszyć warsztaty prowadzone przez Małgorzatę Adamczyk. Partnerem projektu jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia zamieścimy wkrótce na naszej stronie i na profilach portali społecznościowych teatru.

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe