Prace na Ul. Nałkowskich zostały zakończone

  • 01.06.2021, 14:02
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Jezdnia, obok znaki drogowe i przystanek autobusowy. Na drodze widać czarne… Lublin.eu Ulica Nałkowskich
Z końcem maja zakończył się remont ulicy Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Aktualnie trwają odbiory techniczne wykonanych prac drogowych. Kierowcy i piesi korzystają już z nowej jezdni oraz chodnika ul. Nałkowskich.

 – Zakończyliśmy ważny remont dla Dzielnicy Wrotków, wyczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i kierowców korzystających z fragmentu jezdni, w dojazdach nad Zalew Zemborzycki. Wyremontowana ulica Nałkowskich wpłynie na bezpieczeństwo ruchu oraz wygodę użytkowania z infrastruktury drogowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Remont przeszedł ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Drogowcy zdjęli starą warstwę jezdni i położyli dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną. Odnowiono również chodnik o długości 1,3 km. Do jego wykonania użyto bezfazowej kostki brukowej, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawił się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Przebrukowano także zatoki autobusowe, ich poziom został wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Koszt remontu to blisko 1,2 mln zł

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe