Rusza nowa podstrefa płatnego parkowania – „D”

  • 01.06.2021, 10:11
  • Źródło: Lublin.eu
Rusza nowa podstrefa płatnego parkowania – „D”
Od 1 czerwca Strefa Płatnego Parkowania powiększy się o nowe ulice. Włączono je do nowej podstrefy „D", w której powstało blisko 440 miejsc parkingowych.

– Nadmiar samochodów przy bezpłatnej przestrzeni parkingowej powoduje niską rotację pojazdów wynikającą z długich okresów postoju, a to z kolei doprowadza do ignorowania przez niektórych kierowców zasad parkowania i zastawianie chodników, przejść dla pieszych i innej przestrzeni publicznej. Na obszarze uruchamianej podstrefy „D" zaobserwowano wysokie zapotrzebowanie na miejsca postojowe, szczególnie w rejonie szpitali i dworca autobusowego. Jednocześnie występował tam deficyt miejsc postojowych. Wprowadzenie opłat za postój zapewni zwiększenie rotacji parkujących pojazdów na tym obszarze. Takie rozwiązanie służy również promowaniu alternatywnych form transportu, w tym komunikacji miejskiej, co odzwierciedla przyjętą politykę transportową Miasta – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Podstrefa „D" obejmuje obszar Al. Zygmuntowskich i al. Piłsudskiego (od mostu na Bystrzycy do Al. Zygmuntowskich) oraz ulice: Ruską, Nadstawną, Targową, Nowy Plac Targowy, Biernackiego, Probostwo, Sierocą, Jaczewskiego, Lubartowską, Szkolną i Czwartek. Na terenie podstrefy „D" kierowcy będą mieli do dyspozycji 25 parkomatów. 

Stawki opłat jednorazowych oraz abonamentowych i zryczałtowanych za postój samochodów w podstrefie „D" są takie same jak w obowiązującej aktualnie podstrefie „C". Za pierwszą godzinę parkowania opłata wyniesie 2,00 zł, za drugą godzinę 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł i za każdą kolejną ponownie 2,00 zł.

W ramach podstrefy „D" wyznaczono 436 miejsc parkingowych, a na jej obszarze pracować będzie 5 kontrolerów. Dodatkowo dwie osoby będą odpowiedzialne za funkcjonowanie Biura Strefy Płatnego Parkowania.

Biuro Strefy Płatnego Parkowania działa przy ul. Lubartowskiej 72A. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.30. Punkt uruchomiono 24 maja. W tym samym terminie rozpoczęła się też akcja informacyjna, poprzez dystrybucję ulotek. Kierowcy mogli znaleźć za wycieraczkami aut informację, że od 1 czerwca postój w tym miejscu będzie płatny.

Organizację i zarządzanie podstrefą „D" w ramach SPP powierzono miejskiej spółce MPK Lublin, która posiada doświadczenie w tym zakresie. W minionych latach prowadziła już Strefę Płatnego Parkowania. Najpierw, w latach 2012-2016, w konsorcjum ze spółką City Park Group, a potem do końca marca 2020 jako podwykonawca.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe