Lubelskie Dni Seniora coraz bliżej

  • 31.05.2021, 16:34
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Zdjęcie przedstawia stojących na schodach Ratusza i podnoszących do góry… Lublin.eu Krystyna Szydłowska i Janusz Kobylański trzymający klucz do bram Miasta Seniorów
W dniach 8-10 czerwca odbędą się Lubelskie Dni Seniora. Wśród wydarzeń adresowanych do mieszkańców powyżej 60 lat dominować będą spacery, koncerty i aktywności na świeżym powietrzu. Na większość spotkań obowiązują zapisy.

– Zapraszamy lubelskich seniorów do skorzystania z oferty, którą dla nich przygotowaliśmy. Mimo nadal obowiązujących obostrzeń, staramy się pomóc w powrocie do normalności po trudnym okresie epidemii. Ruch, aktywność na świeżym powietrzu, kontakt z naturą i innymi ludźmi są świetnym sposobem na odzyskanie dobrej formy i pogody ducha – mówi Sławomir Skowronek, Dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin.

Oferta tegorocznych Lubelskich Dni Seniora obejmuje różnorodne atrakcje. Ze względu na obostrzenia, wszystkie odbędą się na świeżym powietrzu. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz autorskie spacery z przewodnikiem po Lublinie to plan na pierwszy dzień. Hasłem drugiego dnia jest sport jako klucz do dobrego zdrowia. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w treningach sportowych od porannej gimnastyki zaczynając od tai chi, na międzypokoleniowej grze w koszykówkę kończąc. Trzeciego dnia, na zakończenie Dni Seniora, odbędzie się koncert w Ogrodzie Saskim.

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS oraz Muzeum Wsi Lubelskiej będzie bezpłatne dla seniorów i dostępne dla nich 8 czerwca przez cały dzień. Nie wymaga wcześniejszego zgłaszania się. Na wszystkie pozostałe aktywności – wycieczki tematyczne z przewodnikami, zajęcia sportowe i koncert obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o ofercie i sposobach rezerwacji miejsc znajdują się na stronie lublin.eu.

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe