6 zalet domu z drewna*

  • 31.05.2021, 10:14
  • *art.sponsorowany
6 zalet domu z drewna*
Moda na budowę drewnianych domów dotarła do nas kilka lat temu. Od tego czasu obserwujemy prawdziwy boom na rynku drewnianych konstrukcji. Dlaczego to rozwiązanie cieszy się tak dużą popularnością? Poznaj 6 zalet domów z drewna.

Mikroklimat

To według wielu największa korzyść wynikająca z budowy drewnianego domu. Sam materiał ma zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu we wnętrzu tworzy się specyficzny mikroklimat. Jeśli chociaż raz zdarzyło Ci spędzić kilka dni w górskiej chacie to na pewno kojarzysz to uczucie. Atmosfera panująca w takim domu jest zupełnie inna, niż w murowanych budynkach.

Krótki czas budowy

Ważną przewagą budowy domu drewnianego jest krótki czas realizacji takiego projektu. Podczas, gdy postawienie murowanego domu może zająć nawet kilka miesięcy, dom z drewna powstaje w około 100 dni. 

Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim nie trzeba stosować przerw technologicznych. Dodatkowo część elementów domu powstaje w specjalnych fabrykach, a na placu budowy następuje tylko ich montaż. Ekipa budowlana ma znacznie mniej prac do wykonania, co skraca czas realizacji budowy.

Wysoka izolacja cieplna

To jeden głównych powodów, dlaczego wielu ludzi wpisuje w Google frazę domy drewniane projekty. Domy drewniane charakteryzują się doskonałą izolacją cieplną. Latem do wnętrza  budynku nie przenika gorące powietrze, a zimą ściany chronią przed utratą ciepła. To dobre wiadomości dla właścicieli takich domów - znacznie mniej pieniędzy wydadzą oni na ogrzewanie w sezonie zimowym.

Budowa przez cały rok

Budowa domów drewnianych nie jest uzależniona od panujących warunków atmosferycznych. Jedynymi pracami mokrymi, które musi wykonać ekipa budowlana przy tego typu inwestycji jest położeniem fundamentów. Wszystkie inne prace można wykonywać również przy niższych temperaturach.

Korzystnie wpływa to na czas realizacji całej inwestycji.

Trwałość konstrukcji

Konstrukcja domu z drewna jest mało wytrzymała - to jeden z najczęściej głoszonych mitów na temat domów z drewna. Oczywiście nie jest to prawdą, ponieważ nowoczesne drewniane konstrukcje wyróżniają się trwałością i są odporne na szkodliwe działanie wiatru czy deszczu. 

Trzeba pamiętać, że drewno wykorzystywane do budowy domów jest odpowiednio zaimpregnowane i przygotowane. Jego trwałość jest znacznie większa niż zwykłego drewna. 

Mniejsza grubość ścian

Ściany wykonane z drewna są dużo cieńsze niż te wykonane w tradycyjny, murowany sposób. Pozwala to osiągnąć dużo większą powierzchnię użytkową. Jak przekonują specjaliści może to być aż 10% więcej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mniejszych działek, gdzie każdy dodatkowy metr trawnika jest ważny.

Dodatkowo, mniejsza grubość ścian ułatwia wprowadzanie zmian. W łatwy sposób można je przebudowywać, rozbudowywać i rozmontowywać. Otwiera to przed właścicielami zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Aby je wprowadzić nie trzeba już burzyć ścian, co zawsze wiąże się z dużymi utrudnieniami, brudem i hałasem. 

*art.sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe