Różana instalacja w centrum Lublina

  • 30.05.2021, 08:00
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Różana instalacja "Serdecznie" w centrum Lublina. Instalacja składa się… Lublin.eu Instalacja "Serdecznie"
Wczoraj (28 maja) kwiatowa na placu Łokietka pojawiła się instalacja „Serdecznie". Dzieło składają się z 2023 róż. Liczba użytych do jej powstania kwiatów jest nieprzypadkowa, nawiązuje do zdobytego przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Przez weekend konstrukcja w kształcie serca będzie również fotobudką, z Bramą Krakowską w tle.

– Poprzez nawiązanie do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 instalacja z róż niesie za sobą pozytywny przekaz związany z przygotowaniami do tego święta młodych. Stąd dzisiejsza inauguracja projektu w przestrzeni miasta odbyła się z udziałem młodzieży zaangażowanej w zdobycie tego wyróżnienia. Idea serca z róż niesie również przesłanie serdeczności, dobroci, miłości, pozytywnych emocji wobec drugiego człowieka, a jednym z celów instalacji jest pokrzepienie mieszkańców w trudnym czasie pandemii. Z serdecznością witani będą przy instalacji nie tylko mieszkańcy miasta ale i odwiedzający Lublin turyści – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Idea projektu „Serdecznie" zrodziła się w momencie lockdownu, gdy instytucje kultury, teatry, kina, galerie sztuki czy restauracje były pozamykane i niedostępne z uwagi na obowiązujące liczne obostrzenia. Z założenia zatem projekt miał odbyć się w przestrzeni miasta i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jego realizacja przypada na czas luzowania obostrzeń i większej swobody poruszania się w przestrzeni publicznej. Projekt nawiązuje do napisu IloveLUBLIN znajdującego się na Placu Litewskim. Podczas jego inauguracji, grupa młodych ludzi odtworzyła na placu Łokietka napis, z sercem wykonanym z czerwonych róż. W dniach 28-30 maja instalacja „Serdecznie" będzie weekendową atrakcją, pełniąc funkcję kwietnej fotobudki. 

 

Projekt Zbigniewa Dziwulskiego, prowadzącego w Lublinie kwiaciarnię „Grasz w zielone?", realizowany jest we współpracy z Miastem Lublin pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Udział w projekcie bierze również firma zajmującą się produkcją kwiatów ciętych, doniczkowych i rabatowych – międzynarodowy portal florystyczny Thursd oraz Dümen Orange. Do współpracy dołączyła także firma Oasis, producent materiałów florystycznych oraz Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych w Lublinie, której uczniowie florystyki pomagali przy realizacji projektu. Przedsięwzięcie jest finansowane przez twórcę, przy wsparciu sponsorów.

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe