Jak skorzystać z programu Mój Prąd 3.0?

  • 25.05.2021, 15:12 (aktualizacja 25.05.2021, 15:19)
  • art.sponsorowany
Montaż paneli fotowoltaicznych przez APP Energy
Powracają dofinansowania do instalacji elektrycznych, od 1 lipca 2021 roku ponownie będzie możliwe składanie wniosków w ramach tego programu. Ucieszy to na pewno wiele osób, które planują dokonanie renowacji w zakresie elektryki. Warto podkreślić, że w poprzednich dwóch edycjach programu Mój Prąd, udzielono pomocy w ramach dofinansowań dla blisko 184 tys. gospodarstw domowych. Co zrobić, by skorzystać z dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 3.0? Odpowiedź na to pytanie zostanie zawarta w tym artykule.

Zasady programu w 2021 roku

Warto pamiętać o terminach, w jakich zainteresowani mogą składać wnioski i ubiegać się o dofinansowanie. Nabór zaplanowany jest na czas od 01.07.2021 r. do 20.12.2021 r., ewentualnie do momentu wyczerpania przygotowanych nakładów finansowych. Co istotne, z omawianego programu Mój Prąd 3.0 skorzystać będą mogły także osoby, które wykonały prace w zakresie instalacji fotowoltaicznych po dniu 31 stycznia 2021 r. W tym przypadku w pewien sposób prawo zadziała wstecz z korzyścią dla tych osób. Jeżeli zastanawiasz się montażem paneli słonecznych na własnym budynku APP Energy - Fotowoltaika Lublin oferuje fachowe doradztwo oraz instalację fotowoltaiki, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Program umożliwia uzyskanie dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Głównym założeniem programu Mój Prąd 3.0 jest realizowanie wymogów klimatycznych Unii Europejskiej.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Warto wspomnieć również o tym, co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie w ramach omawianego programu. Podstawowym krokiem jest oczywiście złożenie odpowiednio wypełnionego wniosku, wraz z kompletem dokumentów. Wśród nich powinny się znaleźć informacje o osobie ubiegającej się o dofinansowanie, oraz informacje na temat instalacji. Ponadto, należy pamiętać także o oświadczeniu o zgodności beneficjenta z programem priorytetowym, informacje o załącznikach (należy określić liczbę dołączonych załączników do wniosku), zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej (OSD) potwierdzające założenie licznika razem z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go założono, oraz faktury lub dokumenty potwierdzające zapłatę. Warto pamiętać, aby zatrzymać również wszystkie dokumenty, które potwierdzają wpłaty, jakie dokonywane są w związku z procesem instalacji. Wniosek o uzyskanie pomocy finansowej na rzecz instalacji fotowoltaicznej może zostać złożony zarówno w formie klasycznej, czyli papierowej, jak i drogą elektroniczną. Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku wraz z dokumentami, ponieważ w poprzednich turach programu, środki przeznaczone na ten cel wyczerpały się bardzo szybko, mimo zwiększonego budżetu.

Długotrwałe korzyści fotowoltaiki

Program Mój Prąd 3.0 dedykowany jest wszystkim osobom, które pragną zainstalować instalacje przydomowe. W jego ramach, jak wspomniano wcześniej, możliwe jest uzyskanie od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Dwie poprzednie edycje zakładały do 50% środków pokrycia za instalację. Chcąc uzyskać więcej informacji w temacie dofinansowania artykuł https://appenergy.pl/warunki-programu-moj-prad-3-0-w-2021/ dostarczy każdemu wszelkich szczegółów związanych z fotowoltaiką i programem Mój Prąd 3.0. Warto skorzystać z programu i założyć instalację fotowoltaiczną w swoim gospodarstwie domowym, by cieszyć się oszczędnościami, oraz żyć w trosce o środowisko naturalne.

art.sponsorowany

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe