Lublinianka – Dynamo Drezno 0:1 / „Orlęta” – Dynamo Drezno 1:2

  • 18.05.2021, 11:30
  • Źródło: Lublin.eu
Lublinianka – Dynamo Drezno 0:1 / „Orlęta” – Dynamo Drezno 1:2
Poszukujemy zdjęć i pamiątek związanych w dziejami Klubu Sportowego Lublinianka, który w tym roku będzie obchodzić stulecie istnienia. Z okazji jubileuszu, zespół dziennikarzy i historyków, Lubelska Kronika Sportu oraz Centrum Historii Sportu w Lublinie we współpracy z Miastem Lublin przygotowują monografię poświęconą historii tego zasłużonego klubu.

Zachęcamy do przejrzenia swoich zbiorów, albumów, pudeł z pamiątkami i przez to do włączenia się w akcję uczczenia najstarszego klubu sportowego w Lublinie. Osoba do kontaktu: [email protected].

Tymczasem przypominamy, że 2 maja 1958 r. odbył się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy Lublinianką, a drugoligową drużyną NRD Dynamo Drezno. To międzynarodowe spotkanie cieszyło się rekordową popularnością wśród lokalnych kibiców, chcących zobaczyć niemieckich piłkarzy, choćby nawet drugoligowych. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 na korzyść gości. Dwa dni później w Chemie z tym samym przeciwnikiem zmierzyła się młodzieżowa reprezentacja województwa lubelskiego. 

Ówcześni komentatorzy jednoznacznie twierdzą, że mecz nie stał na wysokim poziomie, jednocześnie jego celem była nie widowiskowa rywalizacja, a wzajemna wymiana doświadczeń.

Zwycięstwo Dynamo nie zawdzięczało swoim umiejętnością, a nieszczęsnemu błędowi popełnionego przez Gajdka i jego strzału samobójczego, choć nie zmieniło to ocen wskazujących na to, że pozostawał najlepszym zawodnikiem na boisku.

Drużyny zagrały w składach:
Lublinianka: Kokowicz – Blaszka, Gajdek, Kurlej, Cieśliński (Potocki), Jurak, Bester, Żołnierowicz (Chmielowiec), Piersiński

Dynamo Drezno: Kieseweter – Gneus, Ittner, Pohl, Oeser, Gertner, Hertelt, Kreische, Schobel, Pahlistsch, Herold

Bramkę dla drużyny gości zdobył: Gajdek strzałem samobójczym.

Dwa dni później na stadionie Gwardii w Chełmie odbył się kolejny mecz z udziałem piłkarzy Dynama Drezno. Choć gospodarzem spotkania była MKS Chełmianka, to przeciwnikiem zawodników z NRD była młodzieżowa reprezentacja województwa lubelskiego wytypowana przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej pod nazwą „Orlęta”.

Drużyny zagrały w składach:
„Orlęta”: Trylewicz (Chełmianka), Maziarczyk, Iwaniak, Potocki, Borkowski, Zabłocki (Chromik – Gwardia Chełm), Dybała, Kawka, Kaliński, Jaworski, Kulesza (Parczewianka), Bondarenko.

DynamoDrezno: Danielewsky, Gneuss, Gartner, Pfhol, Oeser, Palitsch, Hertelt, Kreische, Vogel, Walter, Herold (Schobel i Kieswetter).

Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla zespołu Dynama.

Bramki zdobyli:
Dla Dynama: Videl, Schobel
Dla Orląt: Jaworski

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe