Majowe święto poezji w Lublinie

  • 17.05.2021, 12:24
  • Źródło: Lublin.eu
Lubelska scena poetycka. Centrum Lublina. Drewniany napis "Poezja" Lublin.eu Lubelska scena poetycka
W tym roku 26-28 maja w Lublinie obchodzić będziemy majowe święto poezji. Z tej okazji Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" oraz Dom Słów zapraszają na wydarzenie: Lubelska Scena Poetycka – obchody 100. rocznicy urodzin Juli Hartwig.

Poetycki slam z kuchni oraz prapremiera najnowszej książki, którą poleca sam Adam Mickiewicz. Do tego rozmowy, podcasty i wiersze w mieście - to wszystko w ramach Lubelskiej Sceny Poetyckiej. Daty od 13 lat zarezerwowane dla Festiwalu Miasto Poezji nie są przypadkowe. Mimo, że Festiwal w tym roku się nie odbędzie,  "Brama Grodzka - Teatr NN" oraz Dom Słów chcą kontynuować w Lublinie jego tradycję.

Lubelska Scena Poetycka to nowe miejsce, gdzie we współpracy z miejscowymi autorami, twórcami i animatorami (Księgarnia Dosłowna, wniedoczasie.pl, Magazyn Malkontenty, Dom Słów, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”) świętować będziemy m.in. 100-lecie urodzin Julii Hartwig i poetyckie premiery. Organizatorzy zapraszają również na niecodzienny, bo rozgrywający się w przestrzeni online poetycki slam oraz na spotkanie autorskie wokół najnowszej książki Grzegorza Uzdańskiego „Nowe wiersze sławnych poetów”.

Dodatkowo w ramach obchodów jubileuszu związanej z Lublinem Juli Hartwig w przestrzeni miasta pojawia się „nadrukowane” na podstopnicach wiersze autorki oraz przygotujemy specjalnie na tę okazję drugie wydanie zbioru „Koleżanki i inne wiersze lubelskie” w wyborze Julii Hartwig i Tomasza Pietrasiewicza, ze wstępem Pawła Próchniaka.

Termin: 26 – 28.05.2021
Miejsce: online, transmisja na Facebooku Domu Słówotwiera się w nowej karcie (https://www.facebook.com/domslowlublin) oraz na profilach facebookowych współorganizatorów. 
Wstęp wolny

RODA / 26 MAJA

18:00 Zapisane: Julia Hartwig / Audycja internetowa z cyklu “Opowieści z Bramy” / Rozmawiać będą: Joanna Zętar i Jarosław Mikołajewski

20:00 Wystawa poetycka - wernisaż i rozmowa / Goście: Sara Akram / Prowadzenie: Ivan Davydenko

CZWARTEK / 27 MAJA

18:00 Lublin - Miasto Poezji / Goście: Paweł Próchniak, Jarosław Cymerman, Magdalena Krasuska, Sara Akram / Prowadzenie: Grzegorz Jędrek

20:00 Magazyn Malkontenty: Biesiada Tarasowa. PRAPREMIERA #8 / Goście: wybrane autorki i autorzy Magazynu Malkontenty /Prowadzenie: Ivan Davydenko

PIĄTEK / 28 MAJA

18:00 Nowe Wiersze Sławnych Poetów - spotkanie autorskie / Goście: Grzegorz Uzdański / Prowadzenie: Ivan Davydenko, Maciej Tuora

20:00 Slam z kuchni online / Prowadzenie: Łukasz Borkowski, Grzegorz Jędrek

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe