WPADŁ WIOZĄC NA TARGOWISKO NIELEGALNE PAPIEROSY

  • 17.05.2021, 10:57
  • Źródło: Policja Lubelska
WPADŁ WIOZĄC NA TARGOWISKO NIELEGALNE PAPIEROSY
Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 56-latka, który odpowie za przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna wpadł jadąc na targowisko, gdzie zamierzał handlować kontrabandą. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 8 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

W ostatni weekend funkcjonariusze z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wpadli na trop 56-latka, który według posiadanych informacji miał wprowadzać do obrotu nielegalne papierosy. Operacyjni ustalili, że mieszkaniec Lublina może sprzedawać je na targowisku.

W związku z tymi informacjami policjanci zatrzymali 56-latka na gorącym uczynku przewożenia kontrabandy. Mężczyzna wpadł jadąc na targowisko z torbą wypakowana papierosami. Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli ponad 8 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 10 tysięcy złotych.

Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe