Zmiany w Klubie Muzycznym CSK

  • 16.05.2021, 13:52 (aktualizacja 16.05.2021, 14:21)
  • Źródło: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Klub muzyczny Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (CSK) - logo. Klub Muzyczny CSK logo
Klub Muzyczny CSK jest wyjątkowym miejscem na mapie Lublina. Na jego scenie gościli już m.in. Mitch & Mitch, Kapelę ze Wsi Warszawa, Tatvamasi, Vavamuffin, Dakh Daughters czy Lauren Talese. Przy okazji flagowych festiwali i wydarzeń w CSK, w Klubie odbywają się imprezy towarzyszące.

W Klubie Muzycznym CSK od czerwca 2020 roku (mimo trudnej sytuacji dla instytucji kultury związanej z epidemią)  odbywają się koncerty w ramach cyklu „Jazz w CSK”. Klub gościł do tej pory najwybitniejszych polskich wykonawców jazzowych takich, jak: RGG Trio, Nahorny Trio, Andrzej Jagodziński Trio, Patrycjusza Gruszeckiego czy Janusza Szroma, Pawła Perlińskiego, Andrzeja Łukasika i Marcina Jahra w wydarzeniu poświęconym wybitnemu polskiemu wokaliście Andrzejowi Zausze.

Poszerzenie oferty programowej Klubu Muzycznego CSK, opiera się na wprowadzeniu koncertów prezentujących różnorodne style i gatunki muzyczne. Dotychczasowa propozycja klubu, skierowana  do miłośników jazzu mainstrimowego z elementami nurtów w „okolicach” muzyki jazzowej (beyond jazz) zostanie rozszerzona o koncerty z brzmieniami niekomercyjnego popu, reggae, elektroniki i muzyki alternatywnej. Na scenie będzie można także usłyszeć artystów, którzy w twórczy sposób integrują tradycję ludową ze współczesną wrażliwością lub ich pomysły muzyczne opierają się na nowoczesnej interpretacji melodii z różnych regionów Polski.

Klub Muzyczny CSK w nowej odsłonie jest miejscem doświadczania i poznawania, zderza rzeczy nieoczywiste.  

Źródło: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe