Rusza kolejna edycja cyklu „Zamojska kwitnie”

  • 14.05.2021, 12:39 (aktualizacja 16.05.2021, 13:50)
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Rusza kolejna edycja cyklu „Zamojska kwitnie” Lublin.eu Zamojska kwitnie
W najbliższe dwa weekendy maja na ulicy Zamojskiej odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Zamojska kwitnie". W programie wydarzenia są m.in. warsztaty ogrodnicze, wymiana roślin, gra miejska z upominkami, warsztaty stolarsko-ogrodnicze oraz spacer z Mapą Sentymentalną.

– Pandemia Covid-19 i okres zimowy powstrzymały na kilka miesięcy działania przy ulicy Zamojskiej, dlatego ogromnie się cieszę, że wraz z wiosną Zamojska znowu rozkwitnie. Oferta jest otwarta dla wszystkich, ale przede wszystkim liczymy na udział osób zamieszkujących ulicę Zamojską oraz jej okolice. Każdy mieszkaniec znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, rodziny i znajomych, a przy okazji przekona się o atrakcyjności tej części miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Pierwsze wydarzenia tegorocznej edycji cyklu „Zamojska kwitnie" rozpoczną się 16 maja. Od godz. 10.00 do godz. 15.00 mieszkańcy będą mieli okazję do wymienienia się roślinami oraz wiedzą o ich uprawie i ochronie podczas Lubelskiej Wymiany Roślin. Podczas gdy rodzice będą pochłonięci wymianą kwiatów, na dzieci czekają warsztaty animacyjne. Pod opieką animatorki będą sadziły zaszczepki roślin w minidoniczkach lub grały w gry podwórkowe. O godz. 12.00 rozpoczną się warsztaty makramy, których uczestnicy nauczą się podstawowych splotów i samodzielnie wykonają kwietniki w stylu boho lub ozdobne makramy na ścianę. Natomiast o godz. 16.00 wystartują warsztaty ogrodnicze składające się z wykładu o najpopularniejszych roślinach balkonowych oraz części praktycznej, podczas której uczestnicy posadzą rośliny dostosowane do nasłonecznienia swojego balkonu oraz własnych upodobań.

W kolejny weekend, 22-23 maja na ulicy Zamojskiej na uczestników czeka następna porcja atrakcji. 22 maja od godz. 12.00 odbywać się będą warsztaty stolarsko-ogrodnicze. Organizatorzy proponują samodzielne zaprojektowanie, zbudowanie i obsadzenie roślinami wieloletnimi pojemników połączonych z ławkami. Pokażą także, jak z resztek materiałów wykonać domki dla ptaków i owadów. Podczas gry miejskiej poznać będzie można ciekawe zakamarki i interesującą historię ulicy Zamojskiej i okolic. Dla pierwszych 200 osób, które ukończą grę i pokażą finałowe hasło, przewidziane są upominki oraz rabat na ofertę gastronomiczną Arche Hotel Lublin. 23 maja po okolicach ulicy Zamojskiej oprowadzą twórczynie Mapy Sentymentalnej: Agnieszka Duda-Jastrzębska, Marta Nazaruk-Napora oraz lubelski Przewodnik Inspiracji - Łukasz Fiuta. Spacer rozpocznie się o godz. 13.00 na skwerze im. ks. A. Zawistowskiego przy ul. Wyszyńskiego 4.

Szersze informacje o wydarzeniach dostępne są na stronie lublin.eu. Na część z nich obowiązują zapisy. Organizator zapewnia wszystkie materiały, rośliny i narzędzia potrzebne podczas warsztatów. Cykl „Zamojska kwitnie" jest częścią projektu com.unity.lab, współfinansowanego ze środków programu URBACT.

 

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe