Wielkie sprzątanie Zalewu Zemborzyckiego.

  • 14.05.2021, 10:24 (aktualizacja 26.05.2021, 12:23)
  • Źródło: MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie sp. z o.o.
Wielkie sprzątanie Zalewu Zemborzyckiego.
A może by tak rzucić wszystko i pojechać.... nad Zalew Zemborzycki? Zrobić coś dobrego dla przyrody, fajnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a przy okazji zgarnąć bardzo atrakcyjne nagrody?

Nic prostszego! Wystarczy wziąć udział w EKO Pikniku – nowej akcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca" w Lublinie. 5 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina nad Zalew Zemborzycki. Wspólnie posprzątamy tereny zielone wokół lubelskiego morza, a potem weźmiemy udział w pikniku na terenie eventowym ośrodka Słoneczny Wrotków.

EKO Piknik rozpocznie się o godz. 10:00. Uczestnicy akcji zostaną wyposażeni przez naszych partnerów w rękawiczki ochronne oraz worki do zbiórki odpadów. Ich zadaniem będzie zebranie odpadów zanieczyszczających tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego wzdłuż wschodniego brzegu oraz przybrzeżny las. Na wszystkich uczestników czekają upominki od Decathlon.

Ale to nie wszystko, bo akcji będzie towarzyszył specjalny konkurs. Żeby wziąć w nim udział, należy nagrać krótki filmik (do 45 sekund) lub zrobić zdjęcie najlepiej pokazujące, „jak dbasz o środowisko", a następnie wysłać na adres konku[email protected] Na maile z filmami i zdjęciami czekamy do 1 czerwca do godz. 00:00.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas EKO Pikniku. Ale uwaga! Warunkiem zdobycia nagrody będzie uczestnictwo autora pracy w zbiórce odpadów. A jest o co walczyć: Partnerzy EKO Pikniku zapewniają bardzo atrakcyjne nagrody: czytniki e-booków, hulajnogę czy elektryczny samochód marki Reanult Zoe na weekend.

EKO Piknik to nie tylko wspólne dbanie o przyrodę i szansa na zgarnięcie nagród, ale także mnóstwo fantastycznej zabawy i pro-ekologicznej edukacji. Będą gry i konkursy organizowane przez naszych Partnerów, będą także pokazy i prezentacje rozwiązań ekologicznych stosowanych przez lubelskie firmy i instytucje. Impreza potrwa do godz. 15:00.

Głównym organizatorem akcji jest MOSiR „Bystrzyca" w Lublinie.

Głównym Partnerem – Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

 

 

 

Głównym organizatorem akcji jest MOSiR „Bystrzyca" w Lublinie.

Głównym Partnerem – Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

 

Źródło: MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie sp. z o.o.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe