CBOS: SPADAJĄCE NOTOWANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH, POLACY NAJGORZEJ OCENIAJĄ TVP

  • 14.05.2021, 07:45
  • Źródło: Stowarzyszenie Polskich Mediów
CBOS: SPADAJĄCE NOTOWANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH, POLACY NAJGORZEJ OCENIAJĄ…
Od października wyraźnie pogorszyły się oceny mediów publicznych. W przypadku TVP po raz pierwszy odsetek głosów krytycznych (44%) przewyższył liczbę pozytywnych opinii (40%) o stacji – donosi CBOS.

Jak wynika z danych udostępnionych przez CBOS w mediach społecznościowych, w kwietniu 2021 roku odsetek osób, które mają dobrą opinię o TVP wyniósł 40 proc., podczas gdy złą – 44 proc. Tym samym, po raz pierwszy liczba głosów krytycznych na temat Telewizji Polskiej przewyższyła liczbę opinii pozytywnych.

Z danych CBOS wynika, że Polacy z roku na rok coraz gorzej oceniają TVP. W badaniach z 2019 roku, 2018 roku i 2017 roku dobrą opinię na temat telewizji publicznej miało ponad 50 proc. ankietowanych, z 2016 roku – ponad 60 proc., jeszcze więcej w 2014 roku – ponad 80 proc. osób badanych

Złe opinie o TVP prze wiele lat utrzymywały się na stałym poziomie, nie przekraczającym 20 proc., aż do 2016 roku, kiedy zaczęły rosnąć.

Obraz

Źródło: Stowarzyszenie Polskich Mediów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NN
NN 17.05.2021, 13:56
trudno się dziwić... takiej propagandy nie było nawet za czasów komuny, jak powiedział dr Mentzen "cynicznie i bezwzględnie (o pisie) wykorzystujecie media rządowe do prania mózgu starym ludziom, którzy potem będą na waszych marnych kandydatów głosować..." dziwi mnie fakt, że ci ludzie żyli w czasach PRL i wiedzieli, że to była propaganda, a to co teraz jest w mediach rządowych jest jeszcze gorsze i się na to godzą, a nawet im się to podoba...

Pozostałe