KODY w wersji online

  • 11.05.2021, 13:44
  • Źródło: Lublin.eu
XIII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY - żółty plakat Lublin.eu XIII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY
XIII Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY odbędzie się w dniach 12-15 maja 2021 r. Organizatorem i producentem wydarzenia jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA.

Od początku KODY inspirowały się trwaniem i ewolucją zjawisk kulturowych, wędrówką znaków, symboli i mitów; śledzeniem nieoczywistych związków dawnego i współczesnego, archaicznego i najnowszego. Pokazywaliśmy analogie dawnego materiału muzycznego oraz praktyki współczesności.

Tegoroczna edycja z hasłem „Przywoływanie” zajmie się refleksjami, a także inspiracją pomiędzy formami muzyki dawnej i muzyki nowej. Obecne staną się muzyczności historyczne i etniczne inspirowane renesansem, barokiem, tradycją polską oraz gatunkami muzyki współczesnej - improwizowanej, medytacyjnej, zaangażowanej i terapeutycznej.
Tegoroczne festiwalowe przywołania organizatorzy kierują w bardzo różne strony: ku zapomnianym dźwiękom zaginionych kultur, ku odległym wyspom, ku intymnym splotom cielesności i dźwięków, ku wiecznym platońskim ideom.

Streaming koncertówotwiera się w nowej karcie


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Partnerzy: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Lublinie, Centrum Kultury w Lublinie
Organizator: Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA 
 

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe