Podsumowanie tegorocznej edycji Otylia Swim Cup w Lublinie

  • 10.05.2021, 13:33
  • Źródło: Lublin.eu
Otylia Jędrzejczak, Konrad Czerniak i Irmina Mrózek-Gliszczyńska podczas… Lublin.eu Otylia Swim Cup w Lublinie
W zawodach, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Lublinie wzięło udział ponad 800 osób. Otylia Swim Cup to jedne z największych zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży w Polsce. W dwudniowych zawodach startowali reprezentanci ponad sześćdziesięciu klubów pływackich z całego kraju.

Jestem szczęśliwa, że możemy dać im motywację do działania. Dzieci podkreślają, że tęskniły za zawodami i oceniają pozytywnie naszą organizację, a to jest dla mnie duże wyróżnienie. Nikt nie wyjeżdża z niczym, najlepsi otrzymali puchary i piękne medale, wszyscy dostali pakiety startowe. Zawodnicy bardzo ambitnie startowali, padały rekordy życiowe, padały naprawdę dobre wyniki. – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Zawodnicy przyjechali nawet z tak odległych miejsc w Polsce, jak Szczecin, Gdańsk, czy Toruń. Byli również goście z Ukrainy.

To pokazuje, że te zawody były potrzebne i że dają dzieciom radość. A to jest nasze fundacyjne zadanie, czyli zachęcać do sportu właśnie przez tą radość. To świetnie, że w tym okresie pandemicznym zrobiliśmy takie zawody, w których dzieci mogły startować i świetnie się bawić – dodała Jędrzejczak.

Najlepszymi zawodnikami imprezy byli: w kategorii 8-9 lat Lena Łachowska (UKS Szkoła Pływania 23 Lublin) i Mariusz Ogórek (MKP Szczecin), w kat. 10 lat Ewa Leciejewska (UKS Fala Nieporęt) i Jan Milewski (UKS 48 Warszawa Śródmieście), w kat. 11 lat Gabriela Bortlisz (MKP Warszawianka) i Jakub Sala (UKS Jasień Sucha Beskidzka), w kat. 12 lat Antonina Szabała (UKS Piątka Lublin) i Wojciech Boryś (LKS Jedność 32 Przyszowice), w kat. 13 lat Wiktoria Gracjasz (UKS Jasień Sucha Beskidzka) i Tymoteusz Jóźwiak (MKS Jedynka Łódź), a w kat. 14-15 lat Anastasija Jermiszina (UA Swim Team) i Błażej Paszkowski (UKP Fala Kraśnik).

Tradycyjnie też Otylia Jędrzejczak specjalnym pucharem uhonorowała zawodników, którzy uzyskali najlepsze łączne wyniki na 50 i 100 metrów stylem motylkowym. Wśród dziewcząt najlepsza była Anastasija Jermiszina (UA Swim Team), a wśród chłopców Błażej Paszkowski (UKP Fala Kraśnik).

Jest bardzo ważne, że Otylia organizuje takie wspaniałe zawody, ponieważ nie ma ich zbyt dużo. Każdy taki start jest czymś niezapomnianym i przez cały rok wspomina się te zawody. Dzięki temu jest dodatkowa energia do treningów – mówił Czerniak wspominając swoje starty w dzieciństwie na podobnych zawodach.

Tradycją na zawodach organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak jest też obecność innych gwiazd sportu. W Lublinie z młodymi zawodnikami spotykali się m.in. mistrzyni świata w żeglarstwie Irmina Mrózek-Gliszczyńska, czy znany pływak Konrad Czerniak.

W zawodach brali udział zawodnicy w wieku od 8 do 15 lat, zrzeszeni w klubach Polskiego Związku Pływackiego. Wszyscy otrzymali bogate pakiety startowe, ufundowane przez przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. Aquawave, CityMotors Gdańsk i HMS Fitness. Startujący zawodnicy wyjeżdżali z Lublina bardzo szczęśliwi.

Jak zacząłem pływać to miałem cztery lata. Pływam pięć razy w tygodniu i najbardziej lubię żabkę i kraula. Chciałbym w przyszłości być takim zawodnikiem jak Otylia i wygrać zawody olimpijskie – mówił dziewięcioletni Kuba z klubu CSIR MOS Dąbrowa Górnicza.

Ja z kolei zaczęłam pływać w pierwszej klasie w szkole. Później uczęszczałam na prywatne lekcje, a teraz doszłam do klubu AZS. Teraz próbuję pobijać swoje rekordy. Dopiero w sobotę rano dowiedziałam się, że na tych zawodach będzie Otylia. Marzę, by kiedyś pojechać na igrzyska i wygrać, tak jak Otylia Jędrzejczak – dodała jedenastoletnia Oliwia z AZS UMCS Lublin.

Zawody w Lublinie były pierwszymi w tegorocznej edycji Otylia Swim Cup. Kolejne odbędą się pod koniec maja w Toruniu.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe