Zmiany w Bursie nr 7 i ZSTK

  • 08.05.2021, 10:37
  • Źródło: Lublin.eu
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podczas wizyty w Bursie nr 7 i ZSTK w… Lublin.eu Prezydent Krzysztof Żuk oceniający przebieg prac w Bursie nr 7 i ZSTK w Lublinie.
Sprawnie postępują jedne z większych tegorocznych inwestycji termomodernizacyjnych w oświacie – w Bursie nr 7 oraz Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej. W obu obiektach zostaną wykonane roboty budowlane o łącznej wartości ponad 12 mln zł.

Prace w Bursie Szkolnej nr 7 objęły wszystkie trzy poziomy mieszkalne (pokoje wychowanków, wychowawców, świetlice, sanitariaty), kuchnię, stołówkę, magazyny, pralnię i suszarnię. W budynku wymieniono okna, drzwi, wykonano nowe posadzki, na parterze budynku również podbudowy, zamontowano nowe centralne ogrzewanie i instalację elektryczną. Budynek z lat 60. wymagał również dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, z czym wiązała się m.in. wymiana instalacji elektrycznej, wentylacyjnej czy dostosowanie ciągów komunikacyjnych przez poszerzenie otworów drzwiowych i wejść. Największe zaawansowanie mają roboty w części mieszkalnej – aktualnie w pokojach układana jest wykładzina, zamontowana została stolarka drzwiowa, w sanitariatach ułożono płytki. W zakresie instalacji do wykonania pozostał montaż ceramiki i armatury oraz opraw elektrycznych. Dla potrzeb młodzieży z niepełnosprawnościami wybudowano zewnętrzny szyb windowy, do którego wejście znajduje się w głównym holu. Aktualnie Wykonawca prowadzi roboty wykończeniowe w łączniku oraz części budynku ze stołówką i kuchnią – tam układane są płytki i robione zabudowy gipsowo-kartonowe. Część gastronomiczna otrzyma nowe wyposażenie w postaci sprzętu technologicznego i dźwigu towarowego. W całym budynku trwa montaż wentylacji mechanicznej. Do wykonania wewnątrz pozostał montaż sufitów podwieszanych, montaż windy oraz roboty wykończeniowe w piwnicy. Na zewnątrz bursy została już wykonana konstrukcja schodów zewnętrznych, pochylnia dla osób niepełnosprawnych, mury oporowe, a także izolacje ścian fundamentowych. Rozpoczęto również roboty rozbiórkowe na dachu, który zostanie docieplony i otrzyma nowe pokrycie. Kolejnym krokiem będzie ocieplenie całego budynku z zewnątrz oraz wykonanie elewacji. Z kolei termin budowy drogi pożarowej uzależniony jest od robót prowadzonych równolegle przez LPEC w zakresie przebudowy sieci cieplnej. Obecnie stan zaawansowanie robót w bursie określa się na ok. 70 %. Koszt realizacji całej inwestycji wyniesie blisko 7,4 mln zł. W przebudowanym budynku w przyszłym roku szkolnym zamieszka 150 uczniów lubelskich szkół ponadpodstawowych.

W sąsiadującym z bursą głównym budynku ZSTK trwają prace związane z termomodernizacją. Kompleks budynków ZSTK składa się z 4-kondygnacyjnego podpiwniczonego budynku szkoły z lat 1967-70 oraz ze zbudowanej w latach 80. sali gimnastycznej z łącznikiem. Prace obejmą wszystkie obiekty. Obecnie w głównym budynku została wymieniona ślusarka okienna i trwa docieplanie ścian zewnętrznych. Elewacja szkoły będzie biała z elementami w kolorystyce szarej i jasnopiaskowej. Przed wykonawcą remont wejścia głównego i wszystkich schodów zewnętrznych, wykonanie opaski wokół budynku z kostki brukowej z odprowadzeniem wody deszczowej oraz budowa drogi pożarowej z placem do zawracania. Wartość tego zadania to ponad 4,7 mln zł.

Termomodernizacje w Bursie nr 7 oraz obiektach Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej to odrębne zadania realizowane w ramach dwóch miejskich projektów unijnych, współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Głównym celem projektów jest zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz poprawa warunków nauki i pracy łącznie w 9 szkołach i placówkach oświatowych na terenie Miasta Lublin.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe