Nowe nawierzchnie ulic i chodników przy ul. Szmaragdowej

  • 06.05.2021, 12:32
  • Źródło: Lublin.eu
Lublin, Osiedle Poręba, Ulica Szmaragdowa. Lublin.eu „Remont ciągów pieszo-jezdnych przy ul. Szmaragdowej”
Projekt „Remont ciągów pieszo-jezdnych przy ul. Szmaragdowej” został zrealizowany w 2020 roku. dzięki śr Na położenie nowych nawierzchni ulic i chodników pozwoliły środki pozyskane z IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

 – Cieszy nas to, że mieszkańcy konsekwentnie poprawiają przestrzeń swoich osiedli korzystając ze środków oferowanych przez Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego. Świadczy to o tym, jak potrzebna i ważna jest ta forma partycypacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W 2020 roku wykonano remont, polegający na ułożeniu nowej nawierzchni dwóch sięgaczy, czyli bocznych ślepych uliczek pozwalających na dojazd do posesji, przy ul. Szmaragdowej. Inwestycja dotyczyła odcinka pomiędzy posesjami nr 36 a 46 oraz pomiędzy 4 a 14. Wyremontowany został także fragment chodnika. Z odnowionej jezdni i chodnika mieszkańcy korzystają już od zeszłego roku.


Projekt o wartości 300 tys. zł wsparło w głosowaniu 2607 mieszkańców. Zrealizowano go w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe