Startuje Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Icemanii

  • 05.05.2021, 17:56
  • Źródło: Lublin.eu
Startuje Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Icemanii
Dzisiaj (środa, 5 maja) o godz. 15.30 rozpoczął funkcjonowanie Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Icemanii przy Al. Zygmuntowskich 4. Punkt powstał we współpracy Miasta Lublin z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie. Punkt Szczepień Powszechnych czynny będzie od godz. 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu.

– Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami Wojewody Lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień dzisiaj do Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego w Icemanii dotarła dostawa szczepionek. W związku z tym niezwłocznie rozpoczynamy szczepienia. Jako samorząd tworzymy Punkt wraz ze Szpitalem Wojskowym, który zapewnia odpowiednią kadrę medyczną pozwalającą na profesjonalne wykonywanie szczepień – mówi Krzysztof ŻukPrezydent Miasta Lublin.

Lokalizacja Punktu Szczepień Powszechnych w Hali MOSIR Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4 uwzględnia dostępność komunikacyjną, zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i dojeżdżających własnym samochodem, dla których przewidziana jest duża powierzchnia parkingowa. PSP jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, jego czytelne oznakowanie pozwoli z łatwością w dotarciu na szczepienie i bezpieczne opuszczenie budynku hali.

W ramach Punktu funkcjonować ma 10 zespołów szczepiących. W PSP w Hali Icemanii mogą zaszczepić się wszystkie osoby spełniające wymagania określone w Narodowym Programie Szczepień. Możliwość zapisywania się na szczepienia prowadzona jest na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl, a także poprzez wysyłkę sms o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333. W celu zarejestrowania się na szczepienie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu z Punktem poprzez nr tel. 882 935 720 lub osobiście. Rejestracja czynna jest w godzinach pracy Punktu.

Celem zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie Punktu Szczepień Powszechnych w pomoc zaangażowane są służby porządkowe. Cały obiekt działa w ścisłym reżimie sanitarnym – zgodnie z zasadami dystansu społecznego, obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Na terenie Punktu Szczepień Powszechnych zorganizowano również punkt udzielania pierwszej pomocy, a w sytuacjach koniecznych zapewniony będzie również transport medyczny do szpitala.

Za realizację zadań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie województwa w zakresie działań przeciwepidemicznych odpowiada wojewoda. Szczepienie mieszkańców Lublina przeciw Covid-19 następuje w ramach Narodowego Programu Szczepień realizowanego przez rząd. Na terenie województwa lubelskiego w tym Lublina, koordynatorem Narodowego Programu Szczepień jest Wojewoda Lubelski wraz z Lubelskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe