Zmiana planu w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej

  • 05.05.2021, 12:15
  • Źródło: Lublin.eu
Zmiana planu w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Miasto Lublin rozpoczyna konsultacje planistyczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przemysłowych w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od dzisiaj (5 maja) dokumenty wyłożono do wglądu publicznego, a mieszkańcy mogą zgłaszać do nich swoje uwagi. Termin ich nadsyłania upływa 10 czerwca.

– Głównym celem zmiany planu jest ułatwienie realizacji inwestycji na terenach przemysłowych znajdujących się w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Korekta zapisów planu w zakresie gabarytów obiektów i wskaźników zagospodarowania terenu pozwoli na realizację inwestycji zgodnie z przeznaczeniem tego obszaru, a także potrzebami inwestorów. Nowe inwestycje w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej to nie tylko rozwój tego obszaru, ale również zwiększenie liczby miejsc pracy i rozwój gospodarczy całego miasta – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Opracowany projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin – część IVA w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej obejmuje 25 obszarów o łącznej powierzchni ok. 184 ha. Są to tereny przemysłowe, usługowe i pod usługi nauki położone pomiędzy al. Wincentego Witosa, ul. Doświadczalną, ul. Franczaka „Lalka” i ul. Dobrzańskiego, tereny przemysłowe, tereny obsługi produkcji w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych, tereny uczelni wyższych i usług nauki w rejonie ul. Doświadczalnej i ul. Vetterów, tereny przemysłowe przy ul. Grygowej i ul. Erazma Plewińskiego, a także tereny przemysłowe i usługowe przy ul. Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse i Ludwika Spiessa. Najistotniejszą zmianą dla terenów uczelni wyższych i usług nauki z dopuszczeniem usług oraz terenów rolnych jest ustalenie funkcji techniczno-produkcyjnych.

Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony jest od 5 maja do 26 maja w godzinach od 8.00 do 15.00, w siedzibie Urzędu Miasta Lublin (Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, XII piętro, pokój nr 1206A), oraz w Biuletynie Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Z uwagi na stan epidemii w celu osobistego zapoznania się z projektem planu należy wcześniej umówić spotkanie za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub telefonicznie: 81 466 23 00.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami odbędzie się 19 maja o godzinie 13.00 w Ratuszu (Plac Króla Władysława Łokietka 1, parter – sala nr 2). Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej niezależnie od jej formy przeprowadzenia, proszę zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: [email protected] do dnia 17 maja 2021 r. O formie dyskusji publicznej osoby, które zgłosiły chęć wzięcia w niej udziału, zostaną powiadomione telefonicznie lub e-mailowo w terminie do dnia 18 maja. W związku z wprowadzonym stanem epidemii możliwe jest przeprowadzenie dyskusji publicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 8d ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W tym przypadku dla zarejestrowanych osób zostanie wygenerowany link do spotkania, który zostanie przesłany w e-mailu zwrotnym (potwierdzenia rejestracji z linkiem do spotkania będą wysyłane w godzinach pracy Urzędu; zgłoszenia po godz. 15.30 będą potwierdzane w kolejnym dniu roboczym).

Uwagi należy składać na piśmie lub drogą elektroniczną do Prezydenta Miasta Lublin (Plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin), e-mail: [email protected], ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 10 czerwca.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe