Spektakl "Machia" ponownie dostępny online

  • 01.05.2021, 11:09
  • Źródło: Lublin.eu
Czarno-biała fotografia kobiety i mężczyzny. Mężczyzna obejmuje kobietę.… Dorota Awiorko Ujęcie ze spektaklu "Machia" Juliusza Machulskiego
Spektakl Juliusza Machulskiego był kilkakrotnie grany przez Teatr Stary w Lublinie. Od wczoraj (29 kwietnia) sztukę można ponownie obejrzeć w wersji online.

Wersja online "Machii" została udostępniona z napisami, tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) oraz audiodeskrypcją. W dniach 29 kwietnia - 9 maja Teatr Stary zaprasza na stronę video.teatrstary.euotwiera się w nowej karcie, na której bezpłatnie udostępniona została rejestracja spektaklu.

"MACHIA"
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: JULIUSZ MACHULSKI
SCENOGRAFIA, KOSTIUMY I REŻYSERIA ŚWIATEŁ: JUSTYNA ŁAGOWSKA
MUZYKA: PIOTR SELIM
WYSTĘPUJĄ: ADAM FERENCY (AKTOR TEATRU DRAMATYCZNEGO M. ST. WARSZAWY), PIOTR GŁOWACKI,
MARTA LEDWOŃ

Czas trwania spektaklu: 95 minut
Spektakl zarejestrowano w grudniu 2020r.

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu (4 maja 2014r.). Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu.

Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku.

„Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski jest zarazem autorem i reżyserem, napisana specjalnie dla Teatru Starego.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe