Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja

  • 01.05.2021, 08:31
  • Źródło: Lublin.eu
Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
W dniach 2-3 maja obchodzić będziemy ważne narodowe święta i rocznice: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w dniach 2 i 3 maja od godz. 19.00 lubelski Ratusz i Arena Lublin zostaną podświetlone w barwy narodowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na stan epidemii, obchody będą miały skromniejszą oprawę niż zwykle.

2 maja obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczną się o godz. 11.00 przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim (ul. Spokojna 4). Nastąpi tam uroczyste przekazanie flagi RP pocztowi flagowemu i przy dźwiękach hymnu państwowego wciągnięcie flagi na szczyt masztu. Po krótkim koncercie orkiestry wojskowej uroczystości przeniosą się przed gmach Ratusza (plac Łokietka 1). Tam o godz. 11.45 flaga Rzeczypospolitej Polskiej zostanie podniesiona na maszt na balkonie.

Święto Narodowe Trzeciego Maja rozpocznie się o godz. 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie o godz. 11.30 na Placu Litewskim uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przyjmą formę apelu pamięci z udziałem wojskowej kompanii honorowej. Po hymnie państwowym, salwach, złożeniu wieńców i wiązanek przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja, delegacje wysłuchają koncertu w wykonaniu orkiestry wojskowej.

Organizatorem uroczystości jest Wojewoda Lubelski we współpracy z Prezydentem Miasta Lublin, Marszałkiem Województwa Lubelskiego oraz Garnizonem Lublin Wojska Polskiego.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe