Ekspozycja „Drzewa, drzewa, drzewa ...” w Galerii Ratusz

  • 29.04.2021, 09:08 (aktualizacja 30.04.2021, 22:54)
  • Źródło: Lublin.eu
Drzewa o pomarańczowych liściach Bożena i Waldemar Komorowscy Drzewa
W Galerii Ratusz znalazły się prace znakomitych fotografików przyrody Państwa Bożeny i Waldemara Komorowskich. Wystawę będzie można podziwiać do 24 maja tego roku.

Pojedyncze drzewa lub grupy drzew, najlepiej tego samego gatunku, wyizolowane z otaczającego je środowiska, stanowią świat zadziwiająco bogaty w fotograficzne motywy. Drzewa to obiekty podlegające nieustannym zmianom. Pory roku przemalowują ich korony i otoczenie. Zjawiska atmosferyczne – deszcz, wiatr, szadź, mgła – ukrywają lub uwydatniają szczegóły, zmieniają relacje przestrzenne, wprowadzają dynamikę i ruch, dodają nowe elementy. W grupie drzew ich wzajemna bliskość powoduje, że nawet niewielka zmiana miejsca, z którego fotografujemy, ma znaczący wpływ na wygląd kadru. Fotograf ma więc duże możliwości jego kształtowania. Do raz odkrytej interesującej grupy drzew możemy wracać wielokrotnie, zawsze z dużą szansą na udaną fotografię.

Prace prezentowane na wystawie powstały w ciągu kilkunastu lat fotograficznej aktywności, a do wielu miejsc, z których pochodzą zdjęcia, autorzy wracali wielokrotnie, cierpliwie czekając na moment, w którym spełnione zostaną wszystkie warunki niezbędne do stworzenia wyobrażonej już sobie fotografii. Galeria Ratusz zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia tej ekspozycji do 24 maja 2021 r. po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod nr tel. 81 466 1915.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe