Lubelska Caffe Gość: Mariusz Pujszo

  • 28.04.2021, 12:07
  • redakcja
20210428-lubelska-caffe-mariusz-pujszo-zlogo-bezjingla.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mariusz Pujszo (ur. 16 października 1957 w Warszawie) – polski i francuski aktor, reżyser i scenarzysta filmowy. Redaktor naczelny i wydawca magazynu Osobowości i Sukcesy. Autor książki Królowie Życia. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Optymizmu oraz Gal: Luksusowa Marka Roku, Osobowości i Sukcesy Roku, Optymista Roku.

Zorganizował największą polską Galę w Cannes podczas Festiwalu Filmowego - Polska Noc w Cannes w hotelu Carlton. Założyciel Fundacji Jestem Optymistą. Stworzył i wprowadził Światowy Dzień Optymisty. Stworzył i wyprodukował pierwszy internetowy Talent Show - Zostań Gwiazdą Filmową. Jedyny polski aktor, który napisał scenariusze i zagrał główne role w dwóch zachodnich filmach Gunblast Vodka (Córka konsula) – 2001 rok, film francuskojęzyczny i Commes des Rois (Królowie życia) – 1997 rok, film anglojęzyczny. Steven Spielberg (Wytwórnia Filmowa DreamWorks Pictures) kupił prawa do remake filmu Królowie Życia. W 1998 roku nagrodzony za najlepszy scenariusz filmu Królowie życia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Fantasporto. W 2002 roku – wygrana Konkursu Kina Niezależnego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film Polisz kicz projekt (był to debiut reżyserski). W 2006 roku – nagroda specjalna Multimedia Polska[6] na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film Polisz kicz projekt... kontratakuje!. W 2013 roku otrzymał Węża w kategorii Żenująca scena. W 2016 roku otrzymał kolejnego Węża (kategoria najgorszy duet na ekranie).


 

redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 28.04.2021, 14:39
Porywający wywiad. Pozdrawiam gościa i panią redaktor.
Tomek
Tomek 28.04.2021, 14:24
W końcu ktoś optymistyczny w tym smutnym kraju...

Pozostałe