Myślał, że odziedziczył spadek – stracił 11 tysięcy

  • 28.04.2021, 10:56
  • Źródło: Policja Lubelska
Myślał, że odziedziczył spadek – stracił 11 tysięcy News4media Radiowóz
Niemal 35 milionów dolarów miał odziedziczyć po nieznanym krewnym 77-letni mieszaniec Lublina. Z mężczyzną skontaktowali się oszuści, którzy poinformowali go, iż zmarł daleki kuzyn, który pozostawił po sobie ogromny spadek na koncie w Szanghaju. Mężczyzna by otrzymać pieniądze musiał założyć konto w hiszpańskim banku i tam przelać ponad 11 tysięcy złotych. Po pewnym czasie stracił dostęp do rachunku.

Wczoraj policjanci z 7 komisariatu zostali powiadomieni przez 77-latka o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że kilka miesięcy temu otrzymał e-maila z informacją, iż zmarł jego daleki krewny. Kuzyn na koncie w Szanghaju miał pozostawić po sobie ogromny spadek w kwocie blisko 35 milionów dolarów. Mieszkaniec Lublina uznał, że wiadomość może być prawdziwa ponieważ w latach 60-tych jego krewny wyjechał do Niemiec i od tamtej pory nie mieli kontaktu. Sprawca podczas konwersacji polecił 77-latkowi założenie rachunku w hiszpańskim banku, gdzie miały zostać przelane pieniądze. 77-latek by otrzymać spadek musiał tylko zaksięgować na rachunku swoje oszczędności. W związku z tym mężczyzna przelał ponad 11 tysięcy złotych. Gdy stracił dostęp do nowego rachunku zorientował się, że padł ofiara oszustwa.

Policjanci z Lublina poszukują sprawcy. Jednocześnie apelujemy o ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych. Pamiętajmy, że w sieci działa wielu oszustów, którzy czyhają na pieniądze innych. Zawsze przy realizacji przelewów należy dokładnie sprawdzić osobę której zamierzamy przekazać oszczędności.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe