„Kolorowe marzenie dzieci” – nowy plac zabaw przy SP nr 57

  • 27.04.2021, 11:07 (aktualizacja 30.04.2021, 22:59)
  • Źródło: Urząd Miasta Lublin
Kolorowy plac zabaw. Na placu zabaw są drabinki, huśtawka, ławka i ciemne… Urząd miasta Lublin Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 57 w Lublinie
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego trwają prace nad budową nowego placu zabaw. Dla dzieci w różnym wieku przygotowano między innymi: linarium, ściankę wspinaczkową, karuzele i huśtawki. Oddanie nowego miejsca do użytkowania zaplanowano w czerwcu.

 Realizację placu zleciliśmy w trybie „zaprojektuj i wybuduj", stąd wykonawca oprócz robót budowlanych i wyposażenia placu był zobowiązany do opracowania projektu, uzyskania stosownego pozwolenia oraz przygotowania pełnej dokumentacji powykonawczej. W tym roku, w tej samej formule zlecimy również budowę nowego placu zabaw przy ul. Bluszczowej na Ponikwodzie– mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju

Na plac zabaw przy ul. Krasińskiego trafiło już 10 urządzeń zabawowych o konstrukcji metalowej i różnym poziomie trudności. Są to: wieżyczki do wspinania, sześciokąt ze ścianką wspinaczkową i linarium, pomost z belką, trzy podwójne huśtawki – bocianie gniazdo, ważka i wahadłowa, bujak poczwórny na sprężynie oraz dwie karuzele i trampolina. Pod urządzeniami przewidziano zainstalowanie nawierzchni bezpiecznej z poliuretanu o łącznej powierzchni 400 m2.  Plac ogrodzono metalowymi panelami z furtką oraz wyposażono w 4 ławki z oparciem, 2 kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Do placu zabaw urządzono dojście z kostki. 

Nowy plac zabaw wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem oraz nawierzchnią bezpieczną przy SP nr 57 to projekt VI Budżetu Obywatelskiego „Kolorowe marzenie dzieci", a jego koszt to 228 tys. zł.

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe