Zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych

  • 26.04.2021, 16:39 (aktualizacja 28.04.2021, 10:19)
  • Źródło: Lublin.eu
Zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla…
Jutro (27 kwietnia) Prezydent Miasta Lublin skieruje do Rady Miasta autopoprawkę do projektu uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. Autopoprawka będzie obejmowała zapisy zwalniające w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi rodziny wielodzietne.

– W związku z dyskusją jaka pojawiła się w przestrzeni publicznej odnośnie propozycji zmiany zasad naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poleciłem przeprowadzenie ponownej analizy dotyczącej sytuacji dużych rodzin w tym zakresie. Na podstawie danych, które otrzymaliśmy od Związku Dużych Rodzin i po odbytych konsultacjach, zaproponujemy Radzie Miasta wprowadzenie częściowego zwolnienia z opłat dla rodzin sześcioosobowych i większych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Z uwagi na to, że metoda ustalania opłaty od gospodarstwa domowego zróżnicowana w zależności od liczby osób ze względów formalno-prawnych nie może być w Lublinie nadal stosowana (co jest pochodną prowadzonych w całym kraju działań Prokuratury Krajowej za pośrednictwem Prokuratur Rejonowych) zaproponowany został projekt uchwały wskazującej na wybór metody ustalającej opłatę od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość. Stosując rekomendację Związku Dużych Rodzin na najbliższą Sesję Rady Miasta zaproponowane zostanie całkowite zniesienie opłat dla Dużych Rodzin powyżej 5 osób, co oznacza, że każda szósta i kolejna osoba w Dużej Rodzinie nie będzie powodować wzrostu miesięcznej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe