Akcja rozdawania maseczek w komunikacji miejskiej

  • 26.04.2021, 14:40
  • Źródło: Policja Lubelska
Akcja rozdawania maseczek w komunikacji miejskiej Policja Lubelska Policjant rozdaje maseczki
Lubelscy policjanci razem z Nadzorem Ruchu MPK w Lublinie oraz strażą miejską, rozdadzą 10 tysięcy maseczek. Trzyosobowe ekipy będą upewniać się czy pasażerowie komunikacji miejskiej przestrzegają obostrzeń sanitarnych. W przypadku wykroczeń policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy i ograniczenia.

W ostatnim czasie wiele osób zapomina o tym, że tylko odpowiedzialne zachowania, takie jak zasłanianie ust i nosa, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja pomagają w walce z koronawirusem. Coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawiają się osoby całkowicie lekceważące obowiązujące obostrzenia. Takie podejście jest szczególnie groźne w miejscach, gdzie spotykają się większe grupy osób. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i w dalszym ciągu w autobusach komunikacji miejskiej oraz na przystankach komunikacyjnych można spotkać osoby bez maseczek.

Rozpoczynająca się dzisiaj akcja jest efektem współpracy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, lubelskiego MPK oraz Straży Miejskiej w Lublinie. Działania mają na celu przypomnienie pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Trzyosobowe ekipy złożone z policjanta, pracownika Nadzoru Ruchu oraz strażnika miejskiego będzie można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych.

Na potrzeby działań przygotowano 10 tysięcy maseczek, które będą rozdawane pasażerom. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze i pracownicy MPK będą przypominać o wprowadzonych obostrzeniach. Policjanci będą także reagując i stanowczo egzekwować łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemia koronawirusa.  Z pewnością osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Akcja rozdawania maseczek w pojazdach komunikacji miejskiej potrwa do 7 maja.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe