Chrzciny, konferencja, wesele – jak wybrać odpowiedni lokal na każde z tych wydarzeń?

  • 26.04.2021, 15:15
  • Redakcja Lubelska TV
Chrzciny, konferencja, wesele – jak wybrać odpowiedni lokal na każde z…
Odpowiedni lokal jest kluczowy, jeżeli chcemy być pewni tego, że organizowane przez nas wydarzenie stanie się sukcesem. Niezależnie jednak od tego, czy organizujemy chrzciny, wesele czy branżową konferencję, wybór odpowiedniego lokalu lub sali będzie trudny. Poniżej przedstawiamy wymogi i aspekty, na które warto zwracać uwagę podczas ich wyboru.

Lokal na chrzciny – jak go wybrać?

 

Ze wszystkich opisanych eventów, ten prawdopodobniej będzie najmniejszy i najbardziej rodzinny. Z tego względu, warto zdecydować się albo na lokal mały, albo taki, który będzie mógł wyznaczyć dla nas odpowiednią ilość miejsca, natomiast reszta lokalu nie będzie dostępna dla nas i naszych gości.

 

W przypadku chrzcin kluczowa będzie również odległość od kościoła – z racji tego, że czeka nas trasa z małym dzieckiem i pewnie część osób będzie starsza, warto wybrać lokal znajdujący się naprawdę blisko.

 

W przypadku chrzcin na pewno kluczowy będzie również catering – dania muszą osiągnąć naprawdę wysoki poziom, bowiem nasza rodzina na pewno będzie zwracać uwagę na to, co zostało im podane do stołu.

 

Kliknij i wybierz lokal na chrzciny w Lublinie Dworek Arkadia

 

Jak wybrać odpowiednią salę na wesele?

 

W przypadku sali na wesele, wymagań jest znacznie więcej. Warto zacząć również od lokalizacji, sala nie powinna być zbyt odległa, by goście nie mieli problemów z dotarcie od kościoła do samej sali.

 

Dodatkowo, na miejscu powinien być obecny parking. Warto zastanowić się, ile osób pojawi się na wesele swoim samochodem, a następnie ocenić, z odpowiednim nakładem, czy miejsca po prostu wystarczy.

 

Nie inaczej powinno być w przypadku samego miejsca już wewnątrz. Wesela to ten typ imprezy, gdzie miejsca nie może być ani za mało, ani za dużo. Jeżeli będzie go za mało, ścisk będzie uniemożliwiał dobrą zabawę i to na pewno zostanie szybko zauważone, natomiast zbyt duża ilość miejsca może sugerować, że zaprosiliśmy dużą liczbę gości, lecz odmówili nam oni przybycie, najpewniej w ostatniej chwili. To nie świadczy o nas dobrze, nawet jeżeli nie jest prawdą, dlatego należy pamiętać o tym, by sala nie była za duża. Podobnie jak w przypadku chrzci, może się okazać, ze największe sale weselna wydzielają tylko swój fragment na wydarzenia mniejsze, i jest to również rozwiązanie bardzo rozsądne od strony finansowej w przypadku organizacji wesela.

 

W przypadku sal weselnych należy pamiętać również o miejscach noclegowych. Nie musi być ich wiele, w końcu część gości, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, może nocować obok, w innym hotelu czy pensjonacie, ale Para Młoda, rodzice czy świadkowie, powinni mieć opcję nocowania właśnie na miejscu, to dla nich najbardziej wygodna opcja, zwłaszcza gdy następnego dnia mają odbywać się poprawiny.

 

Kliknij i wybierz salę weselną w Lublinie Dworek Arkadia

 

Na koniec warto zwrócić również uwagę na to, jak wygląda i jak prezentuje się konkretna sala. Możemy mieć wesele w konkretnym klimacie, jak np. boho, i sala powinna być jak najbardziej dopasowana do naszych oczekiwań po tym kątem już na samym starcie. Dzięki temu na pewno uda się znacznie ograniczyć koszty dekoracji – w końcu sala w stylu glamour może zmienić się w salę boho, jednak to dużo niepotrzebnych dla nas wydatków, które tak łatwo można pominąć, wybierając inną salę.

 

Catering – jak go wybrać?

 

Catering jest kluczowy, jeżeli chcemy przygotować naprawdę udane wydarzenie. Jest on często brany pod ocenę na weselach, ale nie inaczej jest na innych wydarzeniach. Nawet jeżeli to tylko przerwa kawowa podczas jednodniowej konferencji, powinniśmy zadbać o to, by kawa była wysokiej jakości, podobnie jak oferowane ciastka i przekąski, a dodatkowo niczego nie może brakować.

 

Zanim zdecydujemy się na konkretny catering, warto sprawdzić, w jakich daniach specjalizacją się szefowie kuchni. Może się okazać, że oczekujemy kuchni międzynarodowej, a w danym przypadku otrzymamy świetne dania kuchni polskiej – to nie jest jednak dobre rozwiązanie, bo nikt nie jest uniwersalny.

 

Kliknij i wybierz odpowiedni catering w Lublinie Dworek Arkadia

 

Samych dań należy wcześniej spróbować, i podobnie jak wyżej, jeżeli interesuje nas kuchnia międzynarodowa, podczas testów wybierzmy dania kuchni międzynarodowej. Pamiętajmy, by poinformować, że chcemy sprawdzić jakość dań. Jeżeli jednak nie przypadną nam one do gustu, pamiętajmy, że lepiej prawdopodobniej już nie będzie, w końcu ktoś wiedział, że tych dań będzie próbował ktoś, to będzie decydował się na daną firmę cateringową, czy też nie.

 

Na końcu warto upewnić się, że dla danej firmy cateringowej nie jest problemem przygotowanie dodatkowych dań dla osób na dietach specjalnych. W obecnych czasach niemal pewne jest, że ktoś z naszych gości będzie miał problemy z laktozą, ktoś z glutenem, a ktoś będzie na diecie wegetariańskiej. Większość firm cateringowych nie robi z tym jednak jakichkolwiek problemów.

 

W umowie z firmą cateringową warto dokładnie zapisać, co zamawiamy, z gramaturą dań – będzie to istotne, jeżeli firma np. za 2 lata będzie chciała albo zmniejszyć porcje, albo podnieść cenę, zasłaniając się swoimi wyższymi kosztami.

 

Jak wybrać salę konferencyjną?

 

W tym przypadku również liczy się miejsce w sali, ale również parking. Sala powinna zostać wybrana w taki sposób, aby mogły do niej łatwo dotrzeć osoby poruszające się różnymi środkami komunikacji, od samochodu po samolot.

 

Należy pamiętać również o potencjalnych miejscach noclegowych, które na pewno będą wygodne dla osób, które organizują konferencję.

 

Kliknij i wybierz odpowiednią salę konferencyjną w Lublinie Dworek Arkadia

 

Dodatkowo warto upewnić jak, jak z akustyką sali, oraz jej wyposażeniem – czy rzutniki i nagłośnienie będą dla nas dostępne, a jeśli tak, to czy wymaga to dodatkowej opłaty, czy już jest w cenie pakietu?

 

Partner publikacji: Dworek Arkadia w Piotrowicach

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe