Miasto Lublin sfinansuje szczepienia przeciwko HPV

  • 24.04.2021, 15:49
  • Źródło: Lublin.eu
Miasto Lublin sfinansuje szczepienia przeciwko HPV Lublin.eu Szczepienia przeciwko HPV
Z bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) będą mogły skorzystać dziewczynki urodzone w 2009 roku. Program szczepień obejmie ponad 33 przychodnie. Zainteresowani teraz mogą zgłaszać się do placówek.

Realizowany przez Miasto Lublin Program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) pozwoli na podanie dwukrotnej dawki szczepionki nawet 500 dziewczynkom urodzonym w 2009 roku. To szczepionka dziewięciowalentna uodparniająca na dziewięć typów wirusa HPV. Wykaz 33 przychodni wykonujących szczepienia znajduje się na stronie lublin.eu. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do placówek realizujących program, bez względu na to, do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane. Program realizowany będzie do 10 grudnia 2021 r. lub do momentu wyczerpania szczepionek. O zakwalifikowaniu się na szczepienie decyduje kolejność zgłoszeń.

– Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest przyczyną powstawania min. raka szyjki macicy i stanów nowotworowych innych narządów. Rak szyjki macicy jest tym rodzajem nowotworu, który ma największy wpływ na umieralność kobiet. Rekomendowaną formą profilaktyki w tym zakresie są regularne badania cytologiczne i szczepienia ochronne. Dlatego też staramy się zaoferować naszym mieszkankom szczepienia, jako formę ochrony przed potencjalną chorobą nowotworową. W tym roku planujemy zaszczepić 500 dziewczynek. Zaszczepienie przeciw HPV to długoterminowa inwestycja w zdrowie naszych najbliższych. Warto o tym pamiętać szczególnie teraz, w czasie pandemii Covid-19. Szczepienia odbywają się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie przychodni, które przystąpiły do współpracy z miastem w tym zakresie – mówi Monika LipińskaZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Koszt wykonania szczepień wynosi 400 tys. zł i w całości pokrywany jest z budżetu Miasta Lublin.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe