Startują miejskie fontanny

  • 22.04.2021, 13:38
  • Źródło: Lublin.eu
Startują miejskie fontanny
Dzisiaj (czwartek 22 kwietnia) po przerwie zimowej, która została wydłużona przez obowiązujące obostrzenia, uruchomiono główną fontannę na Placu Litewskim.

– Na Placu Litewskim jako pierwsza ruszyła fontanna główna, pozostałe będą sukcesywnie włączane wraz z napełnieniem niecek wodą. Uruchomienie całości przewidujemy do końca tego tygodnia. Została również włączona fontanna w Ogrodzie Saskim. Będzie to też pierwszy i mam nadzieję bardzo udany sezon nowej fontanny w dydaktycznym ogrodzie wodnym w Parku Ludowym, której uruchomienie planujemy w przyszłym tygodniu – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Pokazy multimedialne – stały punkt programu wiosennych i letnich weekendowych wieczorów, wrócą na Plac Litewski dopiero po zniesieniu zakazów organizacji zgromadzeń i imprez powyżej 5 osób. W tym sezonie, oprócz ubiegłorocznej premiery „Legendy o Czarciej Łapie”, nawiązującej do najsłynniejszej lubelskiej legendy, będzie można obejrzeć dwa wcześniejsze widowiska: „Anioły Lubelskie” inspirowane wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej oraz „Sen o Mieście" będący opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Do tej listy dołączy przygotowywana właśnie nowa prezentacja światło-dźwięk.

Wznowienie pokazów uzależnione jest od decyzji rządu o znoszeniu ograniczeń epidemicznych. Przy korzystaniu z fontann prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe