Kobieta myślała, że koresponduje z amerykańskim żołnierzem. Oszust wyłudził od niej prawie 40 tysięcy

  • 21.04.2021, 16:38 (aktualizacja 23.04.2021, 10:22)
  • Źródło: Policja Lubelska
Kobieta myślała, że koresponduje z amerykańskim żołnierzem. Oszust wyłudził… Policja Lubelska oszustwo
Od mieszkanki powiatu chełmskiego wyłudził pieniądze oszust, który podawał się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Iraku. Po jakimś czasie poznany w internecie mężczyzna poprosił o pieniądze. Twierdził, że spowodował wypadek w pracy i musi wypłacić odszkodowanie. Wierząc w jego słowa, 50-latka przelała blisko 40 tysięcy złotych. Po pewnym czasie kobieta, zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem.

Na początku roku kobieta nawiązała przez komunikator internetowy znajomość z mężczyzną podającym się za amerykańskiego żołnierza. Z jego relacji wynikało, że stacjonuje w Iraku. Po pewnym czasie tej wirtualnej znajomości poprosił ją o pieniądze. Pisał, że spowodował w pracy wypadek i musi zapłacić odszkodowanie. Kobieta, wierząc w jego dobre intencje, przelała kilkukrotnie na wskazany rachunek łączną kwotę blisko 40 tysięcy złotych.

To jednak nie wystarczyło. Mężczyzna wciąż prosił ją o kolejne przelewy informując przy tym o swoich nowych problemach. Wtedy kobieta zaczęła podejrzewać, że padła ofiarą oszusta. Wczoraj złożyła w tej sprawie zawiadomienie.

Policjanci wyjaśniają tą sprawę i przestrzegają przed tego typu oszustami, którzy podtrzymując znajomość wzbudzają zaufanie i  uczucia, po czym pod pretekstem nagłych zdarzeń losowych wyłudzają pieniądze. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć postać, która w rzeczywistości w ogóle nie istnieje.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe