Miasto Lublin chroni jeże

  • 21.04.2021, 09:32
  • Martyna Żydek
Miasto Lublin chroni jeże Miasto Lublin Jeż w trawie
W wybranych obszarach Lublina pojawią się znaki drogowe ostrzegające kierowców o częstszej obecności jeży w tych miejscach. Jest to kolejne działanie Miasta zmierzające do utrzymania bioróżnorodności na terenie Lublina, gdzie spotkać możemy około 100 gatunków zwierząt.

– Miasto Lublin jest domem dla wielu zwierząt. Najliczniejszą grupę stanowią ptaki i drobne ssaki - głównie jeże, wiewiórki i nietoperze. Zadomowiły się u nas lub migrują z okolicznych gmin również sarny i jelenie. Zależy nam, aby miasto było miejscem bezpiecznej i w miarę możliwości bezkonfliktowej koegzystencji ludzi i zwierząt. Dlatego nie tylko pomagamy zwierzętom wymagającym pomocy weterynaryjnej - rannym i poszkodowanym np. w wyniku wypadków drogowych, ale również prowadzimy działania, których celem jest zapewnienie nowych miejsc siedliskowych czy uwrażliwienie mieszkańców na bezpieczeństwo dzikich zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Jeże to pożyteczne ssaki, które przemieszczają się po Lublinie od wiosny do jesieni, często również po ulicach, co jest dla nich niebezpieczne. Dlatego Miasto zwraca się do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie miejsc, w których często widywane są jeże przechodzące przez ruchliwe ulice. Po analizie wskazanych lokalizacji, zostaną w nich ustawione specjalne znaki drogowe. Poinformują one kierowców, że mogą w tych miejscach spotkać spacerujące jeże, w związku z czym powinni zachować szczególną ostrożność. Informacje o miejscach można przekazywać na adres: [email protected].

Martyna Żydek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe