Mieszkaniec Zamościa zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

  • 21.04.2021, 09:03
  • Źródło: Policja Lubelska
Mieszkaniec Zamościa zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Policja Lubelska piec na paliwo tzw. trociniak
Piec na paliwo stałe (tzw. trociniak), którym 62-letni mieszkaniec Zamościa ogrzewał dom, okazał się nieszczelny. Mężczyzna zmarł prawdopodobnie z powodu zatrucia się tlenkiem węgla. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

W środę (20 kwietnia) dyżurny komendy został powiadomiony o dużym zadymieniu jednorodzinnego domu w jednej z miejscowości gminy Zamość. Ze zgłoszenia wynikało też, że z wnętrza mieszkania  został wyniesiony nieprzytomny właściciel posesji. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe.

Policjanci ustalili, że do mieszkania 62-latka rano przyszła sąsiadka. Kiedy zauważyła, że pomieszczenia domu są zadymione natychmiast wezwała pomoc. Z wnętrza domu syn zawiadamiającej wraz z pracownikami firmy wykonującej nieopodal prace wynieśli nieprzytomnego właściciela. Mężczyzna nie dawał oznak życia, podjęta reanimacja nie przyniosła skutku. 62-latek zmarł.

Na miejscu czynności wykonywały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Zamościa oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych okolicznych miejscowości. Strażacy w aparatach tlenowych z zadymionego domu wynieśli psa, był półprzytomny. Podali mu tlen, co pomogło czworonogowi. Zaopiekowała się nim sąsiadka. Strażacy potwierdzili duży nadmiar tlenku węgla w mieszkaniu. Oddymili i przewietrzyli pomieszczenia domu. 

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe. Prawdopodobnie przyczyną śmierci 62-latka było zatrucie tlenkiem węgla. Mężczyzna ogrzewał dom piecem na paliwo stałe zwanym trociniakiem, który był nieszczelny. Jednak szczegółowe okoliczności zdarzenia zostaną ustalone po przeprowadzonym w tej sprawie postępowaniu, a ostateczna przyczyna śmierci mężczyzny będzie znana po przeprowadzonej sekcji zwłok.

Pamiętajmy o utrzymaniu w należytym stanie technicznym wszystkich urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania mieszkań. Pamiętajmy o corocznym przeglądzie pieców oraz instalacji kominowych i wentylacyjnych. Powinna zrobić to osoba uprawniona. Te podstawowe czynności są często lekceważone, a mogą decydować o bezpieczeństwie domowników.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe