Miasto przyznało stypendia za osiągnięcia artystyczne

  • 20.04.2021, 15:22
  • Źródło: Lublin.eu
Miasto przyznało stypendia za osiągnięcia artystyczne
Ponad 50 osób otrzyma stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 roku. Łączna wartość przyznanych stypendiów to ponad 30 tys. zł.

– W ciągu dziewięciu lat przyznaliśmy prawie 400 stypendiów dla laureatów konkursów czy plenerów artystycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. To niezwykle budujące, że mimo zamknięcia w domach, w tym trudnym czasie młodzi artyści dalej rozwijają się i walczą o swoje marzenia, czego efektem są wygrane konkursy, niejednokrotnie o bardzo wysokiej randze – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W tym roku wpłynęło 81 wniosków o przyznanie stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 roku, które przeznaczone jest dla osób mieszkających, pracujących lub uczących się w Lublinie, w wieku do 26 lat. Na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów przyznano 54 stypendia. Stypendyści mają teraz czas na dostarczenie do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin formularza danych osobowych. Osoby uczące się lub studiujące powinny również dostarczyć zaświadczenia ze szkoły lub uczelni potrzebne do celów podatkowych. Zaświadczenie o nauce może być przesłane bezpośrednio ze szkoły lub uczelni za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Adres skrytki Urzędu Miasta Lublin na ePUAP to: /UMLublin/SkrytkaESP.

Wypełnione dokumenty można przynieść lub wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Wydział Kultury, Urząd Miasta Lublin ul. Złota 2 20-112 Lublin albo złożyć w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców. Biura czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15, a znajdują się przy ulicach: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Franciszka Kleeberga 12a i Wolskiej 11. Skany dokumentów można też wysłać na adres: [email protected]. Kontakt z Wydziałem Kultury w sprawie stypendiów możliwy jest pod numerem telefonu: 81 466 37 14. Więcej informacji znajduje się na stronie lublin.eu/kultura.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe