Park Ludowy w systemie analizy obrazu z kamer Smart Park

  • 16.04.2021, 12:46
  • Źródło: Lublin.eu
Park Ludowy w systemie analizy obrazu z kamer Smart Park
15 kamer znajdujących się przy głównych ciągach komunikacyjnych Parku Ludowego zostało włączonych do Smart Park, czyli systemu analizy obrazu z kamer. W systemie dostępne są liczby i szczegółowe statystyki w zakresie odwiedzających Park Ludowy mieszkańców, w tym liczby wejść i wyjść przez poszczególne wejścia parku w różnych porach dnia. Dane te, a także dzienne i miesięczne średnie wizyt dostępne są na stronie internetowej parkludowy.lublin.eu.

– Dane z systemu potwierdzają, że miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, co obserwowaliśmy już od momentu otwarcia parku po rewitalizacji. Odnowiony park stał się ulubionym miejscem spacerów i rekreacji na świeżym powietrzu. W tym miesiącu w Parku Ludowym zostało odnotowanych już ponad 48 tysięcy odwiedzin – mówi Krzysztof ŻukPrezydent Miasta Lublin.

– W przyszłości taką telemetrią mogą zostać objęte również inne miejsca użyteczności publicznej, a dane będą dostępne w budowanym miejskim systemie otwartych danych. Posłużą do analizy potoków, umożliwią automatyzację oświetlenia parku oraz pozwolą na tworzenie nowych aplikacji oraz funkcjonalności. System może w przyszłości wykrywać również inne obiekty np. małe zwierzęta – mówi Grzegorz HuniczDyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Urzędu Miasta Lublin.

System Smart Park zbiera i przetwarza dane z 15 kamer zainstalowanych przy głównych ciągach komunikacyjnych parku. Obraz z kamer trafia do systemu monitoringu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego a dane z analizy ruchu publikowane są na stronie parkludowy.lublin.eu, tam  znajdują się również zdjęcia poklatkowe z kamer.

Aktualnie średnia dzienna liczba odwiedzin w Parku Ludowym wynosi 1761, natomiast w weekendy jest znacznie większa. W soboty i niedziele mieszkańcy najchętniej odwiedzają park między godziną 13.00 a 15.00, natomiast w dni robocze około godz. 17.00. Największą popularnością cieszy się wejście nr 4 od al. Piłsudskiego.

Na obecnym etapie wdrażania systemu, Miasto Lublin zbiera jeszcze opinie i sugestie do dalszego rozwoju serwisu. Mieszkańców, którzy mają uwagi lub propozycje, prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu e-mail[email protected].

Obraz live z kamery przy fontannie w Parku Ludowym można obejrzeć na stronie Lublin.eu w zakładce Lublin na żywo. Tam oprócz Parku Ludowego udostępniony jest także widok z kamer na inne miejskie obiekty: Bramę Krakowską (z balkonu Ratusza i z ul. Królewskiej), ul. Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, Zalew Zemborzycki i Arenę Lublin.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe