„Pszczółka” szuka kupców na swoje działki

  • 16.04.2021, 11:11
  • Redakcja Lubelska TV
„Pszczółka” szuka kupców na swoje działki
Na blisko 25 mln złotych wyceniła Fabryka Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. swoje nieruchomości, których chce się pozbyć. Są one zlokalizowane w Lublinie i Opolu Lubelskim. To dawne lokalizacje zakładów produkcyjnych „Pszczółki”, która kilka lat temu przeprowadziła się do nowoczesnej fabryki w lubelskiej strefie ekonomicznej.

- Chcemy wykorzystać koniunkturę na rynku nieruchomości, której nie przeszkadza nawet pandemia. Tym bardziej, że nasze dawne siedziby zlokalizowane są w bardzo atrakcyjnych miejscach np. w Lublinie w bliskim sąsiedztwie powstającego właśnie Dworca Metropolitarnego. Podobnie w Opolu Lubelskim, gdzie była fabryka znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta - mówi Andrzej Łopacki, prezes zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. w Lublinie.

Spółka chce sprzedać przy ul. Krochmalnej w Lublinie dwie działki. Obie nieruchomości mogą być atrakcyjne dla deweloperów, gdyż obowiązujący plan zagospodarowania pozwala na budowę mieszkań i obiektów usługowych. Większa z działek ma prawie 2 hektary, druga jest znacznie mniejsza, bo ma 0,07 ha.

Główne funkcje terenu, które zostały wyszczególnione w planie zagospodarowania uchwalonym przez Radę Miasta w 2018 roku, mają charakter inwestycyjny. Plan przeznacza te grunty pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną o wysokości od jednego do czterech kondygnacji. Oprócz mieszkań nowy inwestor będzie mógł rozwinąć przy ul. Krochmalnej usługi. Plan przewiduje szeroki ich zakres, od administracji i biur, poprzez gastronomię i handel, po stworzenie bazy hotelowej.

Z kolei w Opolu Lubelskim działki, na których zlokalizowany jest były zakład produkcyjny, zajmują powierzchnię prawie 2 hektarów. Położone są przy drodze wylotowej na Lublin, w sąsiedztwie rewitalizujących się obiektów dawnej Cukrowni Opole Lubelskie i Galerii Stokrotka. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza te tereny pod zabudowę produkcyjną, magazynową i miejsce składowania.

Wartość rynkowa nieruchomości należącej do Fabryki Cukierków „Pszczółka” znajdująca się przy ul. Fabrycznej w Opolu Lub. została oszacowana na blisko 4,2 mln. zł. Z kolei w Lublinie, odpowiednio: na ok. 20,6 mln zł., a mniejszej na 269 tys. zł.

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe