CHCIAŁA POMÓC KOLEŻANCE - KLIKNĘŁA W FAŁSZYWY LINK I STRACIŁA PONAD 9 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  • 08.04.2021, 14:30
  • Źródło: Policja Lubelska
CHCIAŁA POMÓC KOLEŻANCE - KLIKNĘŁA W FAŁSZYWY LINK I STRACIŁA PONAD 9 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Najpierw dostała wiadomość z popularnego komunikatora od domniemanej koleżanki z prośbą o pomoc finansową. Później kliknęła w wysłany link, który przełączył ją do strony banku, gdzie oszust przelał z jej konta kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

W ubiegły wtorek do lubartowskiej komendy zgłosiła się 27-letnia kobieta, która oświadczyła, że została oszukana. Przestępstwo polegało na tym, że poprzez jeden ze znanych komunikatorów społecznych skontaktował się z nią oszust - podając się za jej koleżankę. Osoba ta poprosiła o opłacenie kosztów przesyłki jednego z kurierów w wysokości 16 złotych. Opłata wiązała się z wejściem w link, który przełączał do strony  fałszywego banku. Tam kobieta zalogowała się i zanim zorientowała się, że to oszustwo,  straciła ze swojego konta, kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności. Nie podajemy nikomu swoich danych osobowych ani haseł i loginów do kont internetowych. Nie klikamy w nadesłane linki, gdyż mogą one wyłudzać nasze dane wrażliwe. O każdej próbie oszustwa należy zawiadomić policję bądź zadzwonić na numer 112.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe